کدخبر: ۳۰۶۰۵۲ لینک کوتاه

تلاش ایرانی ها برای ثبت نام خود در مریخ !

اقتصاد نیوز:آخرین فرصت کاربران برای اینکه نام خود را در سیاره مریخ به ثبت برسانند به اتمام رسید. طبق نتایج اعلام شده کاربران ایرانی بیش از ۲۸۷ هزار اسم را برای ثبت در مریخ ارسال کردند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از گجت نیوز، ناسا حدود 3 ماه قبل طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد علاقه‌مندان در سراسر جهان می‌توانند در پایگاه اینترنتی این سازمان فضایی اسم‌های خود را برای ثبت در سیاره سرخ ارسال کنند. در واقع ناسا قصد دارد مریخ نورد 2020 را به سیاره سرخ اعزام کند، از این رو بر روی بدنه این مریخ نورد تراشه‌ای قرار می‌گیرد که حاوی نام‌های اعلام شده کاربران خواهد بود. کاربران در بازه زمانی مشخص شده می‌توانستند پس از ورود به پایگاه اینترنتی ناسا نام خود را برای ثبت در سیاره سرخ ارسال کنند.

در مهلت تعیین شده کاربران سراسر جهان بیش از 10 میلیون و 931 هزار و 29 اسم را در پایگاه اینترنتی ناسا به ثبت رساندند. این نام‌ها تا 30 سپتامبر بر روی یک تراشه سیلیکونی درج می‌شود و سپس بر روی بدنه کاوشگر 2020 نصب خواهد شد. این مریخ نورد در سال 2020 به سمت سیاره سرخ و با هدف فرود در محل دهانه یزرو پرتاب می‌شود. بیشترین نام ثبت شده به کشور ترکیه با 2 میلیون و 528 هزار اسم تعلق دارد و کاربران ایرانی نیز با ثبت 287 هزار و 506 اسم در جایگاه پنجم لیست بیشترین اسم ثبت شده برای سیاه سرخ قرار دارند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند