کدخبر: ۳۰۷۲۲۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
پنتاگون تایید کرد؛  هدف قرارگرفتن نیروهای آمریکایی  در شمال سوریه توسط ترکیه

پنتاگون تایید کرد؛ هدف قرارگرفتن نیروهای آمریکایی در شمال سوریه توسط ترکیه

​ وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) بامداد شنبه رسما تایید کرد که توپخانه ترکیه پایگاه نیروهای آمریکایی در شمال شرق سوریه را هدف قرار داده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اسکای نیوز عربی، وزارت دفاع آمریکا این بیانیه تأکید کرده است، نظامیان آمریکایی در اطراف شهر "کوبانی" (عین العرب) در سوریه هدف حملات توپخانه ای ارتش آنکارا قرار گرفته اند، اما آسیبی ندیده اند.

پنتاگون اعلام کرد، واشنگتن همچنان مخالف عملیات نظامی ترکیه در سوریه است.

پیش از این، پایگاه خبری "نیوزویک" آمریکایی اعلام کرده بود، ترکیه، نیروهای ویژه آمریکا در سوریه را هدف قرار داده است.

نیوزویک پیش از این به نقل از یک مقام پنتاگون که خواست نامش فاش نشود، گزارش داده بود که نیروهای ویژه آمریکایی در تل "مشتنور" در شهر کوبانی هدف حمله خمپاره ای قرار گرفته اند.

این درحالی است که وزارت دفاع ترکیه جمعه شب در بیانیه ای هرگونه حمله به پایگاه آمریکایی ها در شمال شرق سوریه را رد و اعلام کرد که گزارش های رسانه ای در این باره صحت ندارد.

در بیانیه وزارت دفاع ترکیه ادعا شده است: تروریست های حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) و یگان های مدافع خلق (ی.پ. گ)، از یک کیلومتری جنوب مرکز دیده بانی نیروهای آمریکایی در شرق رود فرات، به پاسگاه های مرزی ترکیه در جنوب شهر "سروج" حمله کردند.

وزارت دفاع ترکیه ادامه داد: ارتش به این حملات تروریست ها در چارچوب دفاع از خود پاسخ داده است.

این وزارت خانه اعلام کرد: هیچ شلیکی به سوی مرکز دیده بانی نیروهای آمریکایی صورت نگرفته است، پیش از هرگونه پاسخ به حملات تروریست ها و برای جلوگیری از هدف قرار نگرفتن پایگاه های آمریکایی و تمامی تدابیر لازم در این باره اتخاذ شده است.

وزارت دفاع ترکیه همچنین اعلام کرد که پس از اطلاع طرف آمریکایی، این حملات متوقف شد و هیچ نظامی آمریکایی یا نظامی ائتلاف بین المللی ضد داعش هدف قرار نگرفته است.

 

این مطلب برایم مفید است
11 نفر این پست را پسندیده اند