کدخبر: ۳۰۷۹۰۷ لینک کوتاه

رونمایی از هوادار آلمانی تیم ملی فوتبال ایران +عکس

اقتصاد نیوز:در جریان دیدار ایران و کامبوج که هفته گذشته در ورزشگاه آزادی برگزار شد، حضور یک هوادار آلمانی به همراه فرزندش قابل توجه بود.

این هوادار آلمانی که با پرچم ایران به ورزشگاه رفته بود و به تشویق تیمش نیز می پرداخت، در این خصوص گفت: «تیم ایران فوق العاده بازی می کند و بسیار خوشحالم که فرصتی فراهم شد تا اینجا باشیم و بازی را ببینم. من آلمانی هستم ولی طرفدار تیم ملی ایران هستم و ایران عشق من است. من سه سال است که در ایران هستم ولی فارسی را در آلمان یاد گرفتم.»

این تماشاگر آلمانی در گفت و گو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان زبان فارسی را یکی از زیباترین زبانها توصیف کرد و اظهار داشت: «برای همین ایران را انتخاب کردم. به نظر من فارسی نسبت به آلمانی راحت تر است. در آلمان طرفدار هیچ تیم خاصی نیستم و فقط بازی های تیم ملی ایران را دنبال می کنم.»

این مرد آلمانی که از حضور زنان در ورزشگاه متعجب شده بود، اعلام کرده حمایت زنان از تیم ملی نقش مهمی در پیروزی 14 بر صفر داشته است. از این رو او ابراز امیدواری کرده که در آینده بازی استقلال یا پرسپولیس را در ورزشگاه تماشا کند.

درباره این هوادار جالب تیم ملی مازیار ناظمی مدیرکل روابط عمومی وزارت ورزش اعلام کرده که تکیه کلام جالبی داشته است: «عزیزمی اختیار داری»!

هوادار آلمانی تیم ملی فوتبال ایران

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند