کدخبر: ۳۰۸۴۹۹ لینک کوتاه

اعلام تعداد زائران اربعین از سوی استاندار کربلا

اقتصادنیوز؛ نصیف الخطابی، استاندار کربلا امروز- یکشنبه- اعلام کرد که تعداد زائران اربعین امام حسین (ع) به بیش از ۱۷ میلیون نفر رسید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا؛ «نصیف الخطابی»، استاندار استان کربلا امروز -یکشنبه- در یک کنفرانس مطبوعاتی تأکید کرد که تعداد زائران اربعین حسینی (ع) به بیش از ۱۷ میلیون نفر رسید و پلیس استان امنیت بیش از ۱۱ هزار موکب را تأمین کرده است. 

الخطابی گفت: «برنامه‌های حمل و نقل و بهداشت عالی بوده است». 

تعداد زائران اربعین به بیش از ۱۷ میلیون نفر رسید

«قیس المحمداوی»، فرمانده عملیات فرات میانه نیز در این کنفرانس تأکید کرد که طرح زیارت اربعین بسیار عالی بود و ما آن را بدون هیچ نقصی به طور کامل اجرا کردیم.

«علی الحمدانی»، فرمانده عملیات فرات میانه وابسته به حشد الشعبی نیز گفت: «ما با تمام نیروهای امنیتی به صورت متحد و یکپارچه عمل کرده و با این طرح دقیق دستاورد بزرگی را در تمام استان‌های فرات میانه محقق کردیم». 

«احمد الزوینی»، فرمانده پلیس کربلا نیز در همین راستا تأکید کرد که این استان در بازه زمانی ۱۰ روزه میزبان جمعیت میلیونی از داخل و خارج از کشور بوده و ما امروز محصول همکاری با تمام نیروهای امنیتی را  برداشت کردیم.

بر اساس این گزارش، زیارت اربعین یکی از مهمترین مناسبت‌های دینی است و میلیون‌ها مسلمان با پیاده‌روی به سمت کربلا این روز را زنده نگه می‌دارند. 

همچنین هزاران موکب و هیأت در مسیر منتهی به شهر کربلا برای پناه دادن به زائران و ارائه غذا به آنها مستقر می‌شوند.

این مطلب برایم مفید است
19 نفر این پست را پسندیده اند