کدخبر: ۳۰۸۷۴۵ لینک کوتاه

توضیح ظرف درباره آمادگی برای سفر به عربستان

اقتصادنیوز؛ محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه درباره اعلام آمادگی‌اش برای سفر به عربستان در گفت‌وگو با المسیره توضیح داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان امروز (دوشنبه) در حاشیه بازدید از کارخانه‌ نوآوری آزادی در تهران و در پاسخ به این پرسش که اظهاراتی به نقل از شما در گفتگو با المسیره یمن منتشر شده درباره آمادگی برای سفر به عربستان برای حل اختلافات و اینکه آیا اتفاق جدیدی رخ داده که چنین اظهاراتی را بیان می‌کنید؟ عنوان کرد: نه اتفاق خاصی نیفتاده است. ما همیشه آماده بودیم به کشورهای همسایه برویم و کماکان این آمادگی را داریم.

رئیس دستگاه دیپلماسی خاطرنشان کرد: دست جمهوری اسلامی همیشه به سمت کشورهای منطقه دراز بوده و اگر زمینه فراهم و در کشورهای همسایه ما آمادگی باشد که همکاری کنند، حتما این آمادگی را خواهیم داشت.

به گزارش فارس، وزیر خارجه ایران به شبکه «المسیره» یمن  آمادگی خود برای سفر به عربستان با هدف حل اختلافات البته در صورتی که شرایط مناسب باشد، خبر داده بود. (اینجا بخوانید) 

وی همچنین درباره بازدید از این کارخانه گفت: امروز بسیار خوشحال شدم که جوانانی را دیدم که هر کدامشان می‌توانند توفیق بسیار زیادی در بازارهای جهانی داشته باشند. امیدوارم دولت بتواند موانعی که تحریم‌های غیرمنطقی و ظالمانه آمریکا برای حضور فعال‌تر این عزیزان در صحنه بین‌المللی ایجاد کرده، بردارد.

ظریف در عین حال یادآور شد: البته  آنگونه که من این جوانان توانمند را می‌بینم، آنها خودشان این موانع را برمی‌دارند و دنیا احساس می‌کند بهره‌ نبردن از این توانمندی‌ها یک ضرر برای خودشان است و انشاءالله این راه باز خواهد شد. 

وزیر خارجه عنوان کرد: بسیار خوشحال شدم توجه به صادرات و توجه به روش‌های نوین و علمی صادرات در اینجا مشهود بود و امیدوارم دوستان هر چه بیشتر در این زمینه موفق شوند.

به گزارش فارس، رئیس دستگاه دیپلماسی بعدازظهر امروز ضمن حضور در کارخانه نوآوری آزادی، با متخصصان مشغول به فعالیت در این کارخانه دیدار و گفتگو کرد و از نزدیک در جریان فعالیت‌های آنها قرار گرفت. 

وزیر امورخارجه در جریان بازدید از کارخانه نوآوری آزادی و دیدار با محققان و فعالان عرصه دانش بنیان در کشورمان خاطرنشان کرد: در دولت دوازدهم وزارت امور خارجه دو ابراولویت داشته؛ یکی موضوع منطقه و دیگری بحث اقتصاد مقاومتی و دیپلماسی اقتصادی. 

ظریف در بیان ارتباط این اولویت‌ها با یکدیگر اظهار داشت : بهترین محل برای صادرات جمهوری اسلامی ایران ، منطقه است.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشور‌مان عنوان کرد: شرکت‌های دانش بنیان و تولیدات علمی آن‌ها یکی از مزیت‌های نسبی ما در صادرات است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند