کدخبر: ۳۰۸۸۵۹ لینک کوتاه

جزئیاتی از جلسات کمیسیون اصل ۹۰ درباره علل سقوط هواپیمای تهران-یاسوج

اقتصادنیوز: عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی جزئیاتی از جلسات این کمیسیون درباره علل سقوط هواپیمای تهران-یاسوج را تشریح کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، ولی داداشی عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح جزئیاتی از نشست‌های این کمیسیون برای بررسی علل حادثه سقوط هواپیمای ATR تهران- یاسوج، گفت: طی ماه‌های اخیر جلسات مکرری با مسئولانی از سازمان هواپیمایی، وزارت راه و شهرسازی و کارشناسانی از قوه‌قضائیه داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه تاکنون جلسات مکرری با قاضی پرونده سقوط هواپیمای ATR تهران-یاسوج داشته‌ایم، اظهار داشت: در این جلسات برخی گمانه‌زنی‌ها و علل احتمالی سقوط این هواپیما برای اعضای کمیسیون تشریح شد، البته مقصرانی برای این حادثه مشخص شده‌اند، اما نمی‌توان تا قطعی شدن موضوع، آنها را بیان کرد.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس اضافه کرد: قوه‌قضائیه در امتداد بررسی‌های کمیسیون اصل نود مجلس، با برگزاری جلسات کارشناسی مشغول بررسی علل حادثه سقوط هواپیمای ATR تهران-یاسوج است، به طوری که این موضوع از دستورکار مجلس و قوه‌قضائیه خارج نشده است.

داداشی تأکید کرد: قرار است گزارشی از مجموع جلسات کارشناسی کمیسیون اصل نود مجلس درباره بررسی علل سقوط هواپیمای ATR تهران-یاسوج از سوی این کمیسیون تهیه شود، البته بررسی‌ها و جلسات همچنان ادامه دارد.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس در پایان خاطرنشان کرد: گزارش نهایی این کمیسیون درباره بررسی علل سقوط هواپیمای ATR تهران-یاسوج پس از تدوین، تقئیم هیئت‌رئیسه مجلس خواهد شد، قرائت و یا عدم قرائت این گزارش در جلسه علنی مجلس، منوط به نظر هیئت‌رئیسه مجلس است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، هواپیمای ATR72 متعلق به شرکت آسمان به شماره پروازی 3704 ساعت 8 صبح روز 29 بهمن سال 96، پس از پرواز از فرودگاه مهر‌آباد و طی مسیر به سمت یاسوج در منطقه دناکوه سمیرم از رادار خارج شد و سقوط کرد که بر اثر این حادثه، 66 تن از مسافران، خدمه و کادر پروازی آن جان خود را از دست دادند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند