کدخبر: ۳۰۹۰۴۱ لینک کوتاه

اعتراف وزیر ورزش سابق ایران در مورد کی روش

​اقتصاد نیوز:علی کفاشیان به تازگی در مصاحبه ای ادعا کرده است بعد از جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل قصد خداحافظی با کارلوس کی روش را داشته است اما دستور از بالا آمده بود که کارلوس کی روش باید بماند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از ورزش سه، محمد عباسی وزیر وقت ورزش و جوانان در برنامه سلام صبح بخیر و در گفتگو با سعید اکبری این خبر را تایید کرد و البته گفت: من افکار عمومی را رصد می کردم و اینطور نبود همه حواسمان به فوتبال باشد. نه به طور دستوری بلکه توصیه کردم که کارلوس کی روش در سمت خود باقی بماند تا فوتبال ایران به دستاوردهای حضور این مربی دست پیدا کند. چرا که او نهالی را کاشته بود که زمان بهره برداری آن بود و دیدید که درادامه تیم ملی باز هم با اقتدار به جام جهانی صعود کرد.

محمد عباسی ادامه داد: البته همه تلاش ما در جهت حمایت از همه رشته ها بود و بحث دخالت نبود و باید با تیم های ورزشی برای افتخار آفرینی در میادین بین المللی همراه می شدیم. در برخی جاها هم خودم به طور دقیق اتفاقات را رصد می کردم. ادامه حضور کارلوس کی روش در تیم ملی دستور نبود. بلکه در جلساتی که با آقای کی روش و کفاشیان برگزار می کردیم تلاش می کردیم دیدگاه ها به هم نزدیک شود و در ادامه زمینه برای موفقیت تیم ملی فوتبال فراهم شود. من در آن زمان از حضور کارلوس کی روش در تیم ملی دفاع کردم و این حمایت جواب هم داد و نیاز بود این مربی در تیم ملی بماند و در ادامه به ماحصل تلاش هایی که داشته دست یابد.

کارلوس کی روش 8 سال سرمربی تیم ملی بود. در دوره از جام ملت های آسیا و دو دوره جام جهانی. او بعد از جام ملت های آسیا با پیشنهاد ایران برای تمدید قرارداد خود مواجه نشد و تهران را ترک کرد و هم اکنون سرمربی تیم کلمبیا است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند