کدخبر: ۳۰۹۰۷۴ لینک کوتاه

جنگ سایبری سعودی‌ها علیه حزب‌الله

اقتصادنیوز؛ «مارک اوین جونز» (Marc Owen Jones) متخصص در امور فناوری اطلاعات و کشف حساب‌های کاربری جعلی ( فِیک) اعلام کرد، منبع بیشتر توییت‌ها و هشتگ‌هایی که به «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله و نه لبنان حمله می‌کنند، عربستان سعودی است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ وبگاه العهد گزارش داد که «مارک اوین جونز» متخصص در امور فناوری اطلاعات و کشف حساب‌های کاربری جعلی براساس داده های تحلیلی خود اعلام کرد، منبع بیشتر هشتگ‌ها و توییت‌ها علیه دبیرکل حزب‌الله لبنان، عربستان سعودی است.

بر اساس گزارش وبگاه «العهد»، جونز به درخواست «اسعد ابوخلیل» از اساتید علوم سیاسی دانشگاهی در کالیفرنیا تحقیقی درباره هشتگ‌ها و توییت‌ها علیه نصرالله انجام داد و اعلام کرد، در این باره دو هشتگ «نصرالله واحد منن» (نصرالله هم یکی از آنهاست) و «حل عنا انت و سلاحک» (نصرالله! خودت و سلاحت از ما دور شوید) را دنبال کرده و حدود 6500 توییت از 4500 حساب کاربری را مورد تحلیل قرار داده و شاهد حجم بالای حساب‌های شرکت‌کننده در این هشتگ‌ها بوده است، حساب‌هایی که به تازگی و در ماه سپتامبر کمی قبل از شروع تظاهرات لبنان ایجاد شده است.

وی ادامه داد: اسامی کابران در حساب‌های تازه تأسیس که در قالب هشتگ‌هایی علیه نصرالله شرکت دارند، نام‌هایی تصادفی مانند yel15abafkjttk0 است و بیشتر این حساب‌ها در عربستان سعودی متمرکز است زیرا این کشور بیشترین کاربران توییتر را در جهان دارد. معمولا زمانی که حرف از انتقاد از ایران، حوثی‌ها در یمن یا هر موضوع مرتبط با ایران مانند حزب‌الله باشد این استقبال از هشتگ‌ها را شاهد هستم.

جونز در پایان تأکید کرد که این هشتگ‌ها دنبال  تخریب وجهه سید حسن نصرالله هستند و عربستان سعودی از هر فرصتی برای انتقاد از شخصیتی مانند وی استفاده می‌کند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند