کدخبر: ۳۰۹۱۳۴ لینک کوتاه

سردار اشتری خبر داد

تشکیل ۳۲۰ پرونده در پلیس امنیت اقتصادی

اقتصادنیوز: فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی گفت: تاکنون ۲۰ پرونده بزرگ اقتصادی و ۳۰۰ پرونده کوچک اقتصادی در پلیس امنیت اقتصادی کشور تشکیل شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، سردار حسین اشتری شامگاه چهارشنبه در حاشیه آیین نهضت بهره برداری از پروژه های عمرانی فرماندهی انتظامی استان اصفهان، در جمع اصحاب رسانه، با بیان اینکه امروز افتتاحیه و کلنگ زنی ۱۹ پروژه عمرانی در اصفهان انجام شد، اظهار داشت: این پروژه‌ها با هزینه حدود ۳۲ میلیارد تومان به ثمر رسیده است؛ اقدامات خوبی در استان اصفهان صورت گرفته است که امیدوار هستیم باعث ارتقای خدمت رسانی و امنیت و آسایش مردم شریف اصفهان شود.

وی افزود: نیروی انتظامی امروز با تمام توان و ظرفیت با استفاده از نیروهای پرتوان، فنی، خدوم و جهادی در حال خدمتگزاری است؛هرمقدار تجهیزات و ابنیه ما ارتقا پیدا کند خدمت رسانی ما هم سرعت و کیفیت بیشتری خواهد داشت اما در هر صورت با همین بضاعت کمی هم که داریم شاهد پیشرفت‌های خوبی در استان اصفهان هستیم.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی اقدامات فرماندهی انتظامی استان اصفهان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: امیدوار هستیم روند رو به رشد استان اصفهان ادامه داشته باشد و ما شاهد پیشرفت‌های بیشتر در اصفهان باشیم.

وی  برخورداری از نیروهای متخصص و حرفه‌ای را از لازمه‌های هوشمند سازی نیروی انتظامی برشمرد و تصریح کرد: یکی دیگر از نیازهای ما در این عرصه برخورداری از زیر ساخت‌ها و استفاده از تجهیزات و فناوری‌های روز و استفاده از بانک‌های اطلاعاتی است که در اختیار مجموعه‌های مختلف قرار دارد و امیدوار هستیم شاهد دستاوردهای خوب در زمینه هوشمند سازی نیروی انتظامی تا پایان سال ۱۴۰۰ باشیم.

سردار اشتری با اشاره به اینکه پلیس امنیت اقتصادی با وجود عمر کمی که دارد اقدامات خوبی داشته است، گفت: ۲۰ پرونده بزرگ اقتصادی و ۳۰۰ پرونده کوچک اقتصادی در پلیس امنیت اقتصادی تشکیل شده است و برخی پرونده‌های بزرگی که در اختیار مراجع قضایی قرار گرفته است به همت نیروهای خدوم نیروی انتظامی تشکیل شده است؛ سال گذشته نیز تعدادی از پرونده‌های بزرگ اقتصادی توسط نیروی انتظامی شناسایی و به مراجع قضایی ارجاع داده شد.

وی  با اشاره به استقرار نیروی انتظامی در مبادی گمرکی کشور، اظهار داشت: در ۱۴ مرکز گمرکی اصلی کشور تا پایان سال مستقر خواهیم شد و امیدوار هستیم این حضور و این حرکت جدید نیروی انتظامی تأثیرات مثبتی در اقتصاد کشور داشته باشد.

 فرمانده نیروی انتظامی در ادامه از امکان آزادی موتورسیکلت‌های توقیفی در استان اصفهان خبرداد و افزود: اگر دستور قضایی برای توقیف موتور سیکلت وجود نداشته باشد هموطنان اصفهانی می‌توانند با طی مراحل قانونی نسبت به آزادی موتورسیکلت خود اقدام کنند.

وی پیرامون فعالیت‌های نیروی انتظامی کشور در ایام راهپیمایی اربعین، تصریح کرد: راهپیمایی اربعین عزتی برای جهان اسلام است؛ نیروی انتظامی در طول این مدت بهترین خدمات را به زائران عزیز ارائه کرد و مسئولیت امنیت و تردد و تسهیل در ورود و خروج زائران را برعهده داشت.

 سردار اشتری با اشاره به اینکه بیش از دو میلیون گذرنامه و دفتر موقت تردد در این ایام صادر شده است، بیان داشت: گیت‌ها در تمام مرزها افزایش پیدا کرد و اقدامات خوبی برای تسهیل عبور و مرور مردم صورت گرفت.

وی ادامه داد: امسال خوشبختانه با وجود افزایش ۲۰ درصدی تردد خودروهای شخصی شاهد کاهش ۱۱ درصدی تصادفات در ایام اربعین بودیم و امیدوار هستیم هرساله شاهد این نرخ کاهشی تصادفات و افزایش خدمت رسانی به زائران باشیم.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند