کدخبر: ۳۰۹۲۸۴ لینک کوتاه

مذاکره حزب نزدیک به لاریجانی با اصلاح‌طلبان برای ائتلاف در انتخابات آینده

اقتصادنیوز: دبیرکل حزب رفاه ملت گفت که این حزب مذاکراتی را با اصلاح طلبان برای ائتلاف در انتخابات مجلس آینده انجام داده و موافقت‌هایی را در این باره کسب کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، بهروز نعمتی با اشاره به آخرین فعالیت‌های حزب رفاه ملت برای انتخابات مجلس‌ آینده گفت:‌ ما مذاکراتی را با برخی از کاندیداهای احتمالی داشته‌ایم و به دنبال جمع بندی‌ها هستیم و تلاشمان رسیدن به توافق است. پیشنهاد مشخص ما دستیابی به ائتلافی مشابه آن چیزی است که در مجلس دهم و ریاست جمهوری آقای روحانی تجربه کردیم.

وی افزود: اگرچه ممکن است انتقاداتی هم به این ائتلاف وجود داشته باشد اما نظر کلی ما همچنان بر ائتلاف بین اعتدالیون و اصلاح طلبان است. در این زمینه نیز با برخی از چهره‌های اصلاح طلب مذاکره کردیم که آنها هم اغلب موافق ائتلاف هستند.

نعمتی با بیان این که برخی از اصلاح طلبان هم موافق ائتلاف در انتخابات آینده نیستند، درباره‌ انتقادات به ائتلاف صورت گرفته در مجلس دهم نیز گفت: اصلاح طلبان و اعتدالیون بعد از ورود به مجلس راهشان از هم جدا نشد. من برآیند این ائتلاف را مثبت می‌دانم، چرا که در خیلی از موارد مثل انتخاب کابینه و بسیاری از قوانینی که به تصویب رسید مثل CFT همگرایی زیادی وجود داشته، اگر چه ممکن است دو طرف انتقاداتی هم به عملکرد یکدیگر داشته باشند.

وی با بیان اینکه همچنان فرصت مذاکره برای رسیدن به ائتلاف وجود دارد خاطر نشان کرد:‌ حزب رفاه ملت همچنان به دنبال معرفی دبیران استانی در استان‌های مختلف است و کمیته‌ای نیز مشخص شده تا جمع بندی‌هایی از سراسر کشور داشته باشیم.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند