کدخبر: ۳۰۹۳۳۷ لینک کوتاه

تولسی گابارد هشدار داد؛

بیش از هر زمان دیگری به هولوکاست اتمی نزدیکتریم

اقتصادنیوز؛ تولسی گابارد» کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ و نماینده دموکرات ایالت هاوایی در مجلس نمایندگان در ویدئویی ضمن انتقاد شدید از آنچه جنگ‌های تغییر رژیم از سوی آمریکا خواند گفت: در برحه کنونی از زمان که کشور ما به شدت دچار چند دستگی و تفرقه است، و جهان ما بیش از هر زمان دیگری به هولوکاست اتمی نزدیکتر است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با انتشار یک فیلم در صفحه توئیتر خود ضمن برشمردن دلایل حضورش در این انتخابات، به شدت به ادامه دخالت چندین ساله واشنگتن در «جنگ‌ها برای تغییر نظام» در منطقه غرب آسیا انتقاد کرده و خواستار اختصاص منابع و دارایی‌های آمریکا برای حل مشکلات داخلی این کشور شده است.

هشدار«تولسی گابارد» درباره مداخلات خارجی آمریکا و «هولوکاست اتمی»

تولسی گابارد عضو مجلس نمایندگان آمریکا از حوزه دوم انتخابیه هاوایی در ابتدای این فیلم، از مردم این ایالت به خاطر اعتمادشان به او برای عضویت در مناصب مختلف از عضویت در مجلس ایالتی گرفته تا مجلس نمایندگان آمریکا تشکر کرد.

گابارد ۳۸ ساله به مردم هاوایی و طرفدارانش خبر داد که او بعد از اتمام دوره عضویتش در مجلس نمایندگان آمریکا در سال ۲۰۲۰، برای ادامه حضور در این منصب نامزد نخواهد شد.

این سیاستمدار آمریکایی از هم ایالتی‌های خود در هاوایی و دیگر طرفدارنش در آمریکا خواسته است که از او برای پیروزی در انتخابات سوم نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان ۱۳۹۹) حمایت کنند.

گابارد در این ویدئو قدردانی ویژه‌ای از مردم هاوایی کرده؛ مردمی که به گفته او در سن ۲۱ سالگی، به عضویتش در مجلس نمایندگان ایالت هاوایی رای دادند و تا به امروز افتخار نمایندگی‌شان را در کنگره آمریکا به عنوان عضو مجلس نمایندگان در اختیار دارد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ سپس به سابقه خدمتش در ارتش آمریکا و دو بار اعزامش به عراق پس از جنگ و اشغال این کشور در سال ۲۰۰۳ اشاره کرد.

او در بخشی از این فیلم، به تجربه ۲۴ دی ماه سال ۱۳۹۶ ارسال پیامک اشتباهی هشدار درباره حمله موشکی به اهالی ایالت هاوایی اشاره کرد و با اشاره به تشدید تنش‌ها در جهان، درباره «هولوکاست اتمی» در جهان به شدت ابراز نگرانی کرده است.

وی گفت: «هشدار موشکی سال گذشته یک بار دیگر برای ما زنگ هشدار را درباره این واقعیت به صدا درآورد که هر لحظه امکان پایان یافتن جان‌های ما وجود دارد و اینکه ما باید هر کاری که ممکن است برای جلوگیری کردن از یک هولوکاست اتمی انجام دهیم» (جزئیات بیشتر).

تولسی گابارد افزود: «در برحه کنونی از زمان که کشور ما به شدت دچار چند دستگی و تفرقه است، و جهان ما بیش از هر زمان دیگری به هولوکاست اتمی نزدیکتر است. در حال حاضر، که ما (آمریکا) شاید یک بار دیگر به یک جنگ فاجعه‌بارتر (از عراق) در خاورمیانه کشیده شویم و تنش‌ها با قدرت‌های اتمی در حال تشدید شدن است و با یک مسابقه تسلیحاتی جدید و جنگ سرد تازه که تنها ممکن است به فاجعه اتمی منتهی شود، من معتقدم که به بهترین نحو می‌توانم به عنوان رئیس‌جمهور و فرمانده کل قوا به مردم هاوایی و مردم کشورمان خدمت کنم».

به گفته او، «من با توجه به سابقه بیش از ۱۶ ساله خدمت به عنوان سرباز در گارد ملی، دو بار اعزامم به خاورمیانه و خدمت در کنگره برای حدود هفت سال و عضویت در کمیته‌های امور خارجی، نیروهای مسلح و کمیته امور امنیت داخلی، آماده حضور در اتاق بیضی شکل کاخ سفید (دفتر کار رئیس‌جمهور آمریکا) هستم و از همان روز اول آماده انجام این شغل هستم».

تولسی گبرد

این عضو کنگره آمریکا افزود: «من به عنوان رئیس‌جمهور، فورا کار برای پایان دادن به این جنگ سرد و مسابقه تسلیحات اتمی و سیاست خارجی مداخله‌جویانه‌مان در اجرای جنگ‌های پرهزینه برای تغییر نظام را شروع خواهم کرد و به جای آن شروع به مدیریت مجدد صرف دارایی‌های بسیار پر ارزشمان برای رفع نیازهای مردممان در خانه (مردم آمریکا) خواهم کرد».

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند