کدخبر: ۳۰۹۴۴۰ لینک کوتاه

«ریچارد نفیو» پشت پرده مکانیسم مبادلات بشردوستانه را فاش کرد؛

تله‌ای برای تحریم بیشتر ایران

اقتصادنیوز؛ وزارت خزانه داری آمریکا دیروز جمعه ادعا کرد که این وزارتخانه اقداماتی را برای حصول اطمینان از تامین کمک‌های انسان دوستانه به ایران تحت عنوان «کانال مبادلات بشردوستانه» همزمان با تداوم تحریم‌ها انجام می‌دهد. ادعایی که «ریچارد نفیو» طراح تحریم‌های ایران در دولت باراک اوباما، آن را تله‌ای برای تحریم بیشتر ایران دانست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ استیون منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا مدعی شده بود با هدف حمایت از مردم ایران، مجوز برخی اقدامات تجاری مجاز را صادر خواهد کرد، هرچند این وزارت خانه همزمان با پیگیری سیاست‌های ضدایرانی خود از تداوم تحریم‌ها خبر داده بود.

استیون منوچین

ادعای عوام فریبانه مکانیسم مبادلات بشردوستانه واشنگتن برای تهران در حالی مطرح می شود که المانیتور برخی از ابعاد شیادی مذکور از سوی دولت آمریکا را فاش کرده است.

در مقاله المانیتور در این باره آمده است: چندین کارشناس حوزه تحریم ها در دولت‌ های پیشین آمریکا اعلام کرده اند که مکانیسم شفاف سازی جدیدی که در مبادلات بشردوستانه از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا برای ایران تدارک دیده شده بیش از تسهیل مبادلات بشردوستانه شامل صادرات غذا و دارو به ایران، به عنوان مکانیسمی به منظور جمع آوری اطلاعات برای دولت آمریکا است تا بتواند برای اعمال تحریم‌ های جدیدتر بسترسازی کند.

در ادامه این مقاله آمده است: «رایان اوتول» (Brian O’Toole) یکی از مقامات سابق دفتر کنترل دارایی‌ های خارجی وزارت خزانه‌ داری آمریکا در پیامی توئیتری در این خصوص نوشت: این مکانیسم کمکی به ایران نخواهد کرد و در واقع احتمالا شرایط را بدتر می‌کند. به نظر می‌رسد این اقدام تلاش می‌ کند تا اروپایی‌ها را به چالش بکشد.

المانیتور در ادامه به نقل از «ریچارد نفیو» معمار تحریم‌های ایران می افزاید: اعلام مکانیسم شفاف سازی مبادلات بشردوستانه در بیانیه وزارت خزانه‌ داری آمریکا  با عناوین پولشویی در واقع تردیدها را به تله تحریم‌ ها بیشتر می‌ کند.

ریچارد نفیو

«ریچارد نفیو» در این خصوص  می افزاید: در قالب اطلاعات جمع‌ آوری شده اجرای بند ۳۱۱ من به شخصه بیش از آنکه فکر کنم که این مکانیسم یک کانال مبادلات غذایی و دارویی است، در این باره تردید دارم که مکانیسم مذکور به منظور جمع‌ آوری اطلاعات و فراهم کردن شرایط برای اعمال تحریم‌ های بیشتر برای آمریکا به شمار می رود.

این مطلب برایم مفید است
181 نفر این پست را پسندیده اند