کدخبر: ۳۰۹۷۹۷ لینک کوتاه

۵ نکته مهم برای کاهش وزن سریع

اقتصاد نیوز:بسیاری از افراد برای کاهش وزن ورزشهای سنگین یا رژیمهای سخت را انتخاب می کنند. اما رژیمهای سنگین بدون رعایت برخی نکات بی فایده است. نکاتی که بسیار ساده به نظر می رسند اما بی نهایت مفیدند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از انتخاب، گاهی با چند نکته ساده می توان به سرعت به نتیجه مطلوب یعنی کاهش وزن رسید:

به بشقاب خود توجه کنید

سعی کنید همیشه به محتویات بشقاب خود توجه کنید. درواقع خود را فریب ندهید. این درست نیست که تصور کنید چون در بشقاب خود سالاد یا نان سبوس دار گذاشته اید، حق دارید در بشقاب خود غذاهای چرب نیز جای دهید. درواقع بسیاری از افراد که رژیم دارند متوجه نیستند که در کنار غذاهای سالم در حال استفاد از غذاهای ناسالم هستند.

روزانه 6 تا 12 فنجان آب بنوشید

نوشیدن آب و مایعات بیشتر در اغلب رژیمها مورد تاکید است اما جالب است بدانید با مصرف 6 تا 12 فنجان آب در روز می توانید امیدوار باشید با سرعت بیشتری لاغر شوید. بسیاری از افراد وقتی تشنه هستند، احساس گرسنگی می کنند. در نتیجه نوشیدن آب می تواند منجر به پیشگیری از پرخوری ناشی از تشنگی شود.

روی تمدد اعصاب خود تمرکز کنید

یا "نگرش ذهنی مثبت" رژیم بگیرید. درواقع اغلب افراد وقتی افسرده یا عصبی هستند در رژیم خود نیز دچار شکست می شوند و نتیجه مناسبی نمی گیرند. بنابراین اگر به حاظ عصبی تحت فشار قرار دارید بهتر است ابتدا روی اصلاح وضعیت عصبی خود تمرکز کنید.

با پنیر خداحافظی کنید

متاسفانه این روزها اغلب فست فودها و غذاهای رستورانی شامل پنیرهای چربی مثل پنیر پیتزا می شود. حتی در دستور برخی سالادها نیز پنیر وجود دارد. پنیرهای خامه ای و پنیر پیتزا بزرگ ترین دشمنان رژیم محسوب می شوند. اگر قصد دارید وزن خود را کاهش دهید با پنیر پیتزا خداحافظی کنید.

سالاد را فراموش نکنید

این ترفند کوچک می تواند تفاوت بزرگی در لاغری شما ایجاد کند. سعی کنید همیشه سالاد را در رژیم غذایی خود بیفزایید و هر گاه احساس گرسنگی کردید یک سالاد سبک بدون سس یا با سس ماست یا روغن زیتون و سرکه را جایگزین کنید.

این مطلب برایم مفید است
11 نفر این پست را پسندیده اند