کدخبر: ۳۰۹۸۴۳ لینک کوتاه

قطعنامه دموکرات‌ها برای استیضاح ترامپ علنی شد

اقتصادنیوز: دموکرات‌های مجلس نمایندگان روز سه شنبه متن قطعنامه تحقیقات استیضاح ترامپ را که انتظار می‌رود روز پنج شنبه به رای گذاشته شود، منتشر کردند.

به گزارش اقتصادنیوز انتشار متن این قطعنامه پس از آن روی داد که فشار بر دموکرات ها برای علنی بودن تحقیقات استیضاح از جمله برگزاری جلسات استماعی علنی با شاهدان اصلی موضوع اوکراین که دولت ترامپ را درگیر کرده است، افزایش یافت.

آدام شیف رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا از برنامه دموکرات ها برای تحقیقات علنی از شاهدان خبر داد و گفت قطعنامه منتشر شده در امروز برای موثر ساختن این پروتکل است.

در این قطعنامه آمده است رئیس کمیته باید یک نشست علنی استماعی برگزار کند.

همچنین این قطعنامه تاکید دارد کمیته های خاصی که اکنون در حال تحقیق برای استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا هستند، به فعالیت خود دراین باره و برای اهداف دیگر ادامه دهند.

این قطعنامه، کمیته اطلاعات، خدمات مالی، امور خارجی، قضایی، نظارت و اصلاحات و شیوه ها و روش ها را به عنوان مسئول ادامه تحقیقات موجود برای استیضاح ترامپ می داند.

با توجه به اینکه تلاش ترامپ برای انحراف افکار عمومی با مرگ ابوبکر البغدادی ناموفق بوده است و نظر به اینکه دموکرات ها اکثریت مجلس نمایندگان را در اختیار دارند، این قطعنامه به تصویب خواهد رسید و کار را برای ادامه روند استیضاح رئیس جمهوری چهل و پنجم آمریکا هموار سازد.

هفته گذشته جمهوریخواهان مجلس نمایندگان در اقدامی اعتراضی به محل انجام تحقیقات مربوط به استیضاح وارد شدند و هدف خود را، فشار بر دموکرات ها برای علنی کردن این تحقیقات دانستند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا هم بارها از غیرعلنی بودن این تحقیقات انتقاد کرده و آن را نوعی سندسازی علیه رئیس جمهوری دانسته بود.

وی در سخنرانی ها و در جمع های مختلف خبری، همواره این سوال را پرسیده است که افشاگر کیست که افشاگر دوم و سوم را هم مطرح می کنند.

مساله افشاگر پس از آن در رسانه های آمریکا مطرح شد که یک نفر در نامه ای به مجلس نمایندگان آمریکا افشا کرد ترامپ در گفت وگوی تلفنی با ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین خواستار تحقیق در قبال آنچه که فساد هانتر بایدن فرزند جو بایدن یکی از رقبای انتخاباتی وی در سال 2020 شده است.

این مساله موجب شدت گرفتن تلاش دموکرات ها برای استیضاح دونالد ترامپ شد و نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان به طور رسمی موافقت کرد که تحقیقات ابتدایی در این خصوص آغاز شود.

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند