کدخبر: ۳۱۰۰۶۲ لینک کوتاه

مدیر عامل خانه کتاب ایران:

دانش‌آموزان کتابخوان تربیت نکرده‌ایم

مدیرعامل خانه کتاب ایران با تأکید بر آشناکردن دانش‌آموزان با منابع مطالعاتی غیر درسی، گفت: ما نتوانسته‌ایم دانش‌آموزانی کتابخوان تربیت کنیم و نظام آموزشی ما برای ترویج مطالعه کتاب‌های غیر درسی برنامه‌ریزی خاصی ندارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، در جریان اولین روز از سفر مدیر عامل خانه کتاب ایران به لرستان و در مراسمی با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، معاون فرهنگی اداره‌کل و معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان، 400 جلد کتاب به کتابخانه دبیرستان شهید باهنر منطقه ماسور خرم‌آباد اهدا شد.

نیکنام حسینی‌پور، مدیرعامل خانه کتاب ایران در این مراسم اظهار کرد: متاسفانه ما نتوانسته‌ایم دانش‌آموزانی کتابخوان تربیت کنیم و نظام آموزشی ما برای ترویج مطالعه کتاب‌های غیر درسی برنامه‌ریزی خاصی ندارد.

حسینی‌پور با ذکر این مطلب که لازم است که دانش‌آموزان و کودکان و نوجوانان را با منابع مطالعاتی غیردرسی آشنا کنیم و خانه کتاب ایران با این هدف نسبت به توزیع کتاب در بین مدارس و فضاهای آموزشی اقدام کرده است، ادامه داد: به‌دنبال وقوع سیل در لرستان، یک پویش ملی توسط خانه کتاب در سطح کشور اجرا شد و طی آن بالغ‌بر 18 هزار جلد کتاب به مبلغ 270 میلیون تومان جمع‌آوری و طبقه‌بندی شد که در بین سیل‌زدگان توزیع می‌شود.

مدیرعامل خانه کتاب ایران ادامه داد: لرستان سرزمین مفاخر بوده و بسیاری، لرستان را به نام مفاخری همچون آیت‌الله بروجردی، عبدالحسین زرین‌کوب، استاد شهیدی، استاد فرید قاسمی و بسیاری دیگر می‌شناسند که این یک ظرفیت بزرگ برای این استان است.

فتایی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان نیز در این مراسم، ضمن تبریک فرارسیدن ماه ربیع‌الاول، گفت: یکی‌از مهم‌ترین راهکارهای بالا بردن سرانه مطالعه، تامین منابع مطالعاتی کودکان و نوجوانان است که در این راستا طرح توزیع کتاب در مناطق محروم استان و همچنین مناطق سیل‌زده با حمایت خانه کتاب کشور صورت می‌پذیرد.

وی بیان کرد: مطالعه روح آرامش را در پیکر جامعه تزریق می‌کند و بسیاری از ناهنجاری‌ها را مهار خواهد کرد.

گفتنی است، مدیر عامل خانه کتاب ایران در جریان سفر به لرستان، علاوه‌بر اهدای کتاب در مناطق محروم و سیل‌زده، با فعالان حوزه کتاب استان و همچنین معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان دیدار و به پلدختر سفر خواهد کرد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند