کدخبر: ۳۱۰۰۹۵ لینک کوتاه

اسد: ترامپ بهترین رئیس‌جمهور آمریکاست

بشار اسد ترامپ را بهترین رئیس جمهور آمریکا خواند، اما نه به دلیل سیاست‌هایش، بلکه بخاطر اینکه بیشترین شفافیت را داشته و گفته آمریکا به دنبال نفت سوریه است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، رئیس‌جمهوری سوریه شامگاه پنجشنبه (نهم آبان) طی مصاحبه با شبکه‌های تلویزیونی «السوریه» و «الإخباریه» به «دونالد ترامپ»، همتای آمریکایی خود «بهترین رئیس‌جمهور آمریکا» لقب داد و گفت: «ترامپ بهترین رئیس‌جمهور آمریکاست؛ نه برای اینکه سیاست‌های او خوب بوده است؛ بلکه به این دلیل است که بیشترین شفافیت را در بین رؤسای جمهور آمریکا دارد. این ترامپ است که می‌گوید ما به دنبال نفت سوریه هستیم و این همان واقعیت سیاست آمریکا است».

ترامپ طی هفته‌های گذشته بعد خروج شماری از نیروهای آمریکا از سوریه، گفت که تعدادی از این نیروهای برای حفاظت از میادین و چاه‌های نفت در شرق سوریه، در این کشور باقی خواهند ماند!

ورود ارتش به شمال یعنی ورود دولت به این مناطق

بشار اسد همچنین به توافق روسیه با شبه‌نظامیان کرد سوریه که مطابق آن نیروهای ارتش این کشور می‌بایست در شمال شرق مستقر شوند، اشاره کرد و گفت بازگشت ارتش به این مناطق یعنی بازگشت دولت و ارائه خدمات دولتی به شهروندان سوریه در این مناطق.

او با بیان اینکه تنوع قومیتی و مذهبی زیبا و نشانه قدرت است، گفت: «اشتباهی که در شمال سوریه رخ داد این بود که برخی از کردها نه‌تنها خود را نماینده کردها بلکه نماینده عرب‌ها نیز قرار دادند».

اسد: اردوغان منافق است

رئیس‌جمهور سوریه «رجب طیب اردوغان» همتای ترکیه‌ای خود را «منافق» دانست و گفت: «اردوغان به دنبال سیاست‌های ثبات‌زدا در منطقه وسیعی است. او به همه دروغ می‌گوید و علناً منافق است».

اسد: ما، ایران و روسیه در یک نبرد و جبهه هستیم

بشار اسد در مورد همکاری‌های ایران، روسیه و سوریه در زمینه جنگ با تروریسم نیز گفت: «ما، ایرانی‌ها و روس‌ها وارد نبرد نظامی واحد و نبرد سیاسی واحدی شده‌ایم».

این مطلب برایم مفید است
102 نفر این پست را پسندیده اند