کدخبر: ۳۱۱۱۸۵ لینک کوتاه

کاروان نظامی ترکیه سنگ‌باران شد؛

حمله کرُدهای خشمگین سوری به کاروان نظامی ترکیه +فیلم

اقتصادنیوز؛ کُردهای سوری خشمگین از حضور نظامیان ترکیه در شمال سوریه کاروان خودروهای زرهی و نظامیان ترکیه‌ که مشغول گشت‌زنی مشترک با روس‌ها بود، سنگ‌باران کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ کاروان خودروهای زرهی و نظامیان ترکیه‌ای که روز گذشته (جمعه) در حال اجرای سومین گشت مشترک با کاروان نظامی روسیه در مناطق مرزی شمال سوریه بودند، توسط گروهی از کُردهای این منطقه سنگ‌باران شدند.

مردم کُرد سوریه که طی دو سال اخیر از تجاوزهای نظامی آنکارا، به بهانه مبارزه با تروریست‌های داعشی و شبه‌نظامیان کُرد یگان‌های مدافع خلق (ی.پ.گ) ‌و نیروهای دموکراتیک سوریه (س.د.ف) شدیدا آسیب دیده‌اند، اعتراض خود را به حضور ترکیه در خاک کشورشان با پرتاب سنگ نشان دادند.

خبرنگار شبکه «سی. بی. اس» از سوریه گزارش داد که مردها برای وارد کردن آسیب حداقلی به خودروهای زرهی ترکیه چکش و پُتک پرتاب می‌کردند. زنان کُرد از سنگ و کلوخ استفاده کرده و حتی کودکان نیز با پرتاب

بر اساس این گزارش، کُردهای سوری خشمگین از حضور نظامیان ترکیه در شمال سوریه همچنین موانعی را بر سر مسیر این کاروان نظامی قرار داده بودند.

کاروان نظامی ترکیه بعد از مواجه شدن با سنگ‌پرانی‌ها، مسیر خود را تغییر داد اما مردم سوریه به تعقیب آنها پراختند. در این میان خودروهای زرهی روسیه نیز از خشم کُردها به دلیل جانبداری مسکو از تجاوز آنکارا به شمال سوریه در امان نماند.

وزارت دفاع روسیه روز جمعه از آغاز سومین گشت‌زنی مشترک با ترکیه در مناطق شرقی رودخانه فرات واقع در شمال سوریه خبر داده بود.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند