کدخبر: ۳۱۱۱۹۲ لینک کوتاه

درگیری شدید ارتش ترکیه و سوریه با همراهی شبه‌نظامیان کُرد

اقتصادنیوز؛ منابع خبری از درگیری شدید گروه‌های موسوم به «ارتش آزاد» وابسته به ترکیه با ارتش سوریه و شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» در استان الحسکه واقع در شمال شرق سوریه خبر داده‌اند.

به گزارش اقتصانیوز به نقل از فارس؛ منابع خبری از آغاز حملات گروه‌های تروریستی موسوم به «ارتش آزاد» وابسته به ترکیه در استان الحسکه واقع در شمال شرق سوریه خبر دادند.

مرکز موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه –نزدیک به معارضان- گزارش داد که این «حملات شدید» به روستای «تل شعیر» صورت گرفته است؛ روستایی که بین مناطق «تل تمر» و «أبو رأسین» در الحسکه قرار دارد.


تل تمر و ابوراسین

دیدبان خبر داد که این درگیریها با شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» صورت گرفته از صبح امروز آغاز شده است.

به گزارش این مرکز، ارتش ترکیه نیز با حملات فشرده و گسترده توپخانه‌ای به محورهای درگیری و روستاهای اطراف آن، در حال حمایت از عناصر ارتش آزاد است.

بنا بر این گزارش، توپخانه ترکیه مواضع ارتش سوریه را نیز در این منطقه هدف قرار داده که در پی آن چندین نفر زخمی شده‌اند.


محل درگیریها در شمال شرق سوریه

دیدبان همچنین خبر داد که در جریان درگیری‌های روز گذشته، پهپادهای ترکیه نیز چندین منطقه را در حد فاصل تل تمر و رأس العین بمباران کردند.

به گزارش این مرکز، نیروهای دموکراتیک و ارتش سوریه شامگاه گذشته روستای «ام شعیفه» را از عناصر وابسته به ترکیه پس گرفتند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) هم خبر داد که ارتش سوریه ظهر امروز با نظامیان ترکیه و عناصر وابسته به آن درگیر شده است.

سانا گزارش داد که این درگیری با سلاح سنگین و نیمه سنگین صورت گرفته است.

در همین ارتباط، پایگاه خبری معارض «قاسیون» خبر داد که عناصر وابسته به ترکیه از صبح امروز حملات خود را به روستاهای «الداودیه»، «القاسمیه» و «العریشه» آغاز کردند.

عناصر وابسته به ترکیه در محور «العریشه» و چند محور دیگر در منطقه ابوراسین با نیروهای دموکراتیک درگیر شدند.

قاسیون جزئیات بیشتری درباره تجاوز جدید نظامیان ترکیه و عناصر وابسته به این کشور در استان الحسکه سوریه منتشر نکرد.

این تجاوزات در حالی صورت می‌گیرد که بر اساس توافق سوچی بین روسیه و ترکیه، در شمال شرق سوریه آتش‌بس برقرار است؛ هر چند شبه‌نظامیان کُرد بارها خبر داده‌اند که ترکیه این توافق را نقض کرده است.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند