کدخبر: ۳۱۱۲۰۷ لینک کوتاه

سخنگوی وزارت‌خارجه: ائتلاف‌های آمریکایی جز اسمی بی‌مسمی نیست

اقتصادنیوز؛ عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان به خبر تشکیل ائتلاف آمریکایی در خلیج فارس واکنش نشان داد.

به گزارش داقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به خبر تشکیل ائتلاف آمریکایی در خلیج فارس اظهار داشت: تاریخ نشان می دهد که ائتلافهای آمریکایی همواره جز اسمی بی مسمی نبوده و تاکنون نه تنها امنیت ایجاد نکرده بلکه باعث ناامنی و بی ثباتی بیشتر در مناطق مختلف جهان شده است. 

موسوی با اشاره به نیاز آمریکا به سوء استفاده از نام دیگر کشورها برای مشروع نشان دادن اقدامات یکجانبه خود افزود: این اقدام آمریکا که اهداف و مطامع خود را پشت نام معدود کشورهای دیگر پنهان می سازد نشانه ضعف و فقدان مشروعیت بین المللی است. 

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در خاتمه از کشورهای منطقه خواست تا با اتکاء به ظرفیت های خود و همسایگان در جهت امنیت پایدار و همه جانبه در منطقه گام بردارند. وی افزود: جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری که طولانی ترین سواحل را در خلیج فارس دارد همچنان با قدرت تمام به حفظ منافع اقتصادی و امنیتی خود از جمله امنیت و ایمنی کشتیرانی در این پهنه آبی ادامه خواهد داد.

لازم به ذکر است که ائتلاف دریایی تحت رهبری آمریکا روز پنجشنبه مدعی شد که عملیات‌ش در آب‌های خلیج فارس را با هدف ادعایی محافظت از کشتی‌ها آغاز کرده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند