کدخبر: ۳۱۱۵۳۱ لینک کوتاه

روایت نماینده سازمان ملل از دیدار با مرجعیت عالی عراق؛

تأکیدها و نگرانی‌های آیت‌الله سیستانی درباره اعتراضات عراق

اقتصادنیوز؛ «جانین هنس پلاسخارت»، نماینده ویژه سازمان ملل پس از دیدار با آیت‌الله «سیدعلی سیستانی» نگرانی ایشان را عدم جدی بودن احزاب سیاسی برای انجام اصلاحات عنوان کرد، و نیز از تأکید ایشان بر لزوم عدم توسل به خشونت و توقف بازداشت‌ها خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا؛ «جانین هنس پلاسخارت»، نماینده ویژه سازمان ملل در امور عراق امروز -دوشنبه- در کنفرانسی مطبوعاتی در نجف  پس از دیدار با آیت‌الله «سیدعلی سیستانی»، مرجع عالی قدر دینی در این کشور گفت: «توصیه هایی را به دولت عراق ارائه کردیم و اکنون زمان آن رسیده که دولت چیزی را به مردم ارائه کند».

پلاسخارت تأکید کرد که همه باید به حاکمیت عراق احترام گذارند و ما نیز به آن احترام می‌گذاریم.

مرجعیت نگران جدی نبودن قدرت‌های سیاسی برای انجام اصلاحات است

وی در ادامه افزود: «عراق نباید صحنه تسویه حساب‌های سیاسی باشد، چرا که اخباری از تمام طرف‌ها به ما می‌رسد».

نماینده سازمان ملل در امور عراق از دولت خواست در این موضوع که گاز اشک‌آور از کجا آمده است، تحقیق کند.

وی درباره دیدار با آیت الله سیستانی تأکید کرد که مرجعیت نسبت به عدم جدی بودن قدرت‌ها و احزاب سیاسی برای انجام اصلاحات ابراز نگرانی و تأکید کرده است که تظاهر کنندگان فقط در صورت انجام اصلاحات کوتاه می‌آیند.

پلاسخارت در ادامه گفت: «اگر قدرت‌های سیاسی و ریاستی توانمند نبوده و به دنبال انجام اصلاحات نباشند، باید راه دیگری را انتخاب کرد».

وی تأکید کرد که مرجعیت بر لزوم عدم توسل به خشونت علیه تظاهر کنندگان صلح طلب و نیز توقف فوری موج بازداشت‌ها و لزوم انجام اصلاحات تأکید کرده است».

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند