کدخبر: ۳۱۱۵۸۳ لینک کوتاه

کاهش ۶۲ هزار میلیارد تومانی منابع بودجه عمومی در سال ۹۸

اقتصادنیوز : سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از کاهش ۶۲ هزار میلیارد تومانی منابع بودجه عمومی کشور در سال جاری خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا ،محمد خدابخشی  با اشاره به جلسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس که با حضور نمایندگان سازمان برنامه و بودجه، دیوان محاسبات و مرکز پژوهش های مجلس برگزار شد، گفت: بررسی عملکرد منابع و مصارف (درآمدها و هزینه‌ها) ۷ ماهه قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور دستور کار جلسه امروز کمیسیون بود.

وی با اشاره به کاهش سقف بودجه عمومی با توجه به کاهش درآمدهای نفتی، افزود: منابع بودجه عمومی کشور در سال ۹۸، ۴۴۸ هزار میلیارد تومان بود که این رقم به دلیل عدم تحقق درآمدها، به ۳۸۶ هزار میلیارد تومان کاهش پیدا کرد.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس یادآور شد: در ۷ ماه نخست سال ۹۸ حدود ۵۳ درصد از درآمدها وصول شده که برابر ۲۳۰ هزار میلیارد تومان است. هزینه های کشور نیز در مقطع ۷ ماهه معادل درآمدهای تحقق یافته، به مصرف رسیده است. همچنین از مجموع ۲۳۰ هزار میلیارد تومان - منابعی که وصول شده و به مصرف رسیده - ۳۰ هزار میلیارد تومان آن برای طرح های تملک دارایی سرمایه ای اختصاص پیدا کرده و ۲۰۰ هزار میلیارد تومان نیز مربوط به اعتبارات هزینه ای است.

به گفته وی، در هفته‌های آینده عملکرد منابع و مصارف ۸ ماهه نخست سال ۹۸ در کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات بررسی شود.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند