کدخبر: ۳۱۲۰۷۳ لینک کوتاه

هجوم بدافزار جدید به گوشی های موبایل ایرانی ها

​اقتصاد نیوز:طبق اطلاعیه مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای بدافزار Xhelper حدود ۴۵ هزار گوشی موبایل را آلوده کرد. یکی از معایب این بدافزار نمایش تبلیغات ناخواسته در تلفن همراه است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از گجت نیوز، مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای در جدیدترین اطلاعیه خود اعلام کرد بدافزار Xhelper توانست حدود 45 هزار گوشی موبایل را آلوده کند. در این اطلاعیه مرکز ماهر آمده است اخیرا کارشناسان شرکت Symantec توانستند برنامه مخربی را شناسایی کنند که قادر است بر روی تلفن همراه کاربران تبلیغات ناخواسته را به نمایش بگذارد و از دید کاربران پنهان بماند.

کارشناسان اعلام کردند این بدافزار قادر است سایر برنامه‌های مخرب را در گوشی موبایل کاربر دانلود کند. همچنین برنامه Xhelper بعد از حذف توسط کاربر می‌تواند مجددا خود را در گوشی موبایل کاربر نصب نماید. گفتنی است طراحان به گونه‌ای آن را ساخته‌اند که در منوی برنامه‌های تلفن همراه ظاهر نمی‌شود و به اینگونه خود را مخفی نگه می‌دارد. طبق اعلام مرکز آمار بیش از 45 هزار گوشی موبایل طی 6 ماه اخیر توسط این بدافزار آلوده شدند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند