کدخبر: ۳۱۲۰۸۹ لینک کوتاه

شاسی‌بلندهای پول‌ساز ب‌ام‌و! +عکس

اقتصاد نیوز:یکی از دلایل اصلی جایگزین شدن مدیرعامل اسبق ب‌ام‌و یعنی هارالد کروگر با اولیور زیپس در چند ماه گذشته عدم توفیق او در رسیدن به اهداف فروش شرکت بود.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از پدال، این حقیقت که کروگر دیرهنگام وارد بازی خودروهای الکتریکی شد هم کمکی به او نکرد. هر دو شرکت آئودی و مرسدس با تولید خودروهای e-tron و EQC مچ ب‌ام‌و را خواباندند. انتظارات از زیپس بسیار بالاست اما رویترز گزارش داده که او قبلاً استارت خوبی زده است. زیپس البته باید تا حدی از کروگر تشکر بکند. ب‌ام‌و گفته سود عملیاتی سه‌ماهه سوم خودش به لطف فروش بسیار خوب شاسی بلندهای تولیدی‌اش برابر با 33 درصد بوده است.

دیگر عاملی که باعث عملکرد خوب باواریایی ها در بازه زمانی ذکر شده می‌باشد نبود فاکتورهای تکی است. از جمله این موارد می‌توان به عملکرد بسیار بد طبیعی در بازاری مهم اشاره کرد. زیپس گفته است: “ب‌ام‌و به خوبی در راه رسیدن به اهداف یک‌ساله خود قرار دارد.”

موضوع جالب‌توجه اینکه فروش ب‌ام‌و در چین برخلاف شرکت‌هایی همچون فورد خوب باقی مانده است. درحالی‌که فورد مجبور به کم کردن پیش‌بینی فروش خود به خاطر بازار چین شده، ب‌ام‌و درست در جهت عکس حرکت کرده است. فروش خودروهای سواری این خودروساز آلمانی در سه ماه گذشته رشد قابل‌توجه 3.6 درصدی داشته که تنها بازار چین رشد 5.8 درصدی را به ارمغان آورده است. مدل جدید X3 نیز نقش مهمی در موفقیت‌های ب‌ام‌و بازی کرده است.

در 15 ماه گذشته فروش خودرو در چین افت داشته اما به نظر می‌رسد ب‌ام‌و بسیار خوب از این طوفان بیرون آمده است. فروش این شرکت در آمریکا هم بسیار خوب بوده است. ب‌ام‌و نسبت به مدت مشابه سال 2018 رشد فروش 3.3 درصدی در آمریکا را گزارش کرده است. فورد اما افت فروش 3.8 درصدی داشته است. بسیاری از تحلیل گران می‌گویند فروش خودرو در آمریکای شمالی کلاً افت داشته اما میزان افت آن در حد بازار چین نبوده و نخواهد بود.

با وجود رشد فروشی که اساساً به خاطر شاسی بلندها بوده، ب‌ام‌و به دنبال سوددهی بیشتر، کاهش هزینه‌ها، تجهیزات دوباره کارخانه‌ها و… می‌باشد. کاهش یک سومی زمان توسعه خودروها و کاهش میزان تریم ها و تعداد خودروها در سال 2021 نیز جزو برنامه‌های این خودروساز می‌باشد. X3 همچون برادران بزرگ خود یعنی X5 و X7 با استقبال بالایی مواجه شده و البته می‌رود که دوستی بیشتری با محیط‌زیست داشته باشد.

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند