کدخبر: ۳۱۲۶۹۷ لینک کوتاه

واکنش تند «جرمی کوربین» به شهرک‌سازی اسرائیل در کرانه باختری

اقتصادنیوز؛ رهبر حزب کارگر انگلیس تأکید کرد که شهرک‌سازی اسرائیل در کرانه باختری نه تنها «نقض آشکار قانون بین‌الملل» است بلکه مانعی برای صلح محسوب می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر امروز (سه‌شنبه) در یک پیام توییتری، شهرک‌سازی اسرائیل در اراضی اشغالی فلسطینیان را غیرقانونی خواند.

وی در صفحه توییتر خود در این خصوص نوشت: «من از قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل مبنی بر اینکه شهرک‌سازی در کرانه باختری "نقض آشکار قوانین بین‌الملل" است، حمایت می‌کنم».

این دیپلمات انگلیسی همچنین ادامه داد که اقدام رژیم اسرائیل در توسعه شهرک‌سازی در کرانه باختری «مانعی برای صلح» است.

کوربین: شهرک‌سازی در کرانه باختری نقض آشکار قوانین بین‌المللی استدر پی اظهارات روز گذشته «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا در خصوص حمایت از شهرک‌سازی رژیم اسرائیل در کرانه باختری، شورای امنیت سازمان ملل در صدد است تا فردا (چهارشنبه)، طی یک جلسه اضطراری، تصمیم آمریکا درباره شهرک‌سازی‌ها در کرانه باختری را بررسی کند.

 سازمان ملل و بیشتر کشورهای جهان شهرک‌های رژیم اسرائیل را غیرقانونی می‌دانند زیرا این رژیم در جنگ سال ۱۹۶۷ میلادی این سرزمین‌ها را اشغال کرده و بر مبنای کنوانسیون ژنو هر گونه ساخت و ساز از سوی اشغالگر در سرزمین‌های اشغالی ممنوع است.

پیش از این، اتحادیه اروپا و شورای حقوق بشر سازمان ملل و کشورهایی دیگری از جمله روسیه نیز تصمیم اخیر آمریکا درباره شهرک‌سازی صهیونیست‌ها را غیرقانونی خواندند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند