کدخبر: ۳۱۳۳۶۵ لینک کوتاه

واکنش وزارت‌خارجه به ادعاهای ضدایرانی در کنفرانس منامه

اقتصادنیوز؛ سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اتهامات واهی مطرح شده از سوی برخی شرکت کنندگان در اجلاس گفتگوی منامه در بحرین، ضمن بی ارزش خواندن این اظهارات، اتهامات وارده به کشورمان را مردود خواند.

به گزار اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ سخنگوی وزارت خارجه ایران اتهامات واهی مطرح شده از سوی برخی شرکت کنندگان در اجلاس گفتگوی منامه را مردود خواند و گفت: کشورهایی که مروج تروریسم و افراط گرایی هستند نمی‌توانند با فرافکنی مشکلات خودساخته را به ایران نسبت دهند.

سید عباس موسوی در واکنش به اظهارات بی اساس و اتهامات واهی مطرح شده از سوی برخی شرکت کنندگان در اجلاس گفتگوی منامه در بحرین، ضمن بی ارزش خواندن این اظهارات، اتهامات وارده به کشورمان را مردود خواند. 

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: کشورهایی که خود مولّد و مروج تروریسم و افراط گرایی بوده و با زیر پا گذاشتن اصل حسن همجواری، در امور داخلی دیگران مداخله کرده و امنیت منطقه را به واسطه جلب نیروهای بیگانه تضعیف کرده‌اند، نمی‌توانند با فرافکنی مشکلات خودساخته را به جمهوری اسلامی ایران نسبت دهند.

موسوی خاطرنشان کرد: تجاوز نظامی به یمن به رهبری عربستان سعودی و به خاک و خون کشیدن ده‌ها هزار نفر از زنان و کودکان بی گناه و نابود کردن همه زیرساخت‌های آن کشور و توسل به رفتارهای استعماری در تلاش برای سرنگونی حکومت‌های مشروع و روی کار آوردن رژیم‌های تحت حمایت از حافظه تاریخی افکار عمومی منطقه و جهان پاک نخواهد شد. 

سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان این کشورها را به کنار گذاشتن توهم و پذیرش واقعیت‌ها و گفتگو و همکاری جمعی برای تامین ثبات، امنیت و پیشرفت منطقه فراخواند.

***

«خالد بن احمد بن محمد آل خلیفه» وزیر امور خارجه بحرین، در پانزدهمین اجلاس سالانه «گفت‌وگوی منامه» بار دیگر ایران را به حمایت از تروریسم متهم کرد و مدعی شد که ایران به تأسیسات نفتی سعودی حمله کرده است.

از سوی دیگر «انور قرقاش»، وزیر مشاور دولت امارات در امور خارجی نیز در این نشست سیاست‌های ایران و ترکیه در منطقه را «خصمانه» خوانده و گفته که تهران، مسئول سیاست‌های توسعه‌طلبانه طی سه دهه گذشته است.

«عادل الجبیر» وزیر مشاور در امور خارجه دولت سعودی نیز دوباره ایران را به حمله به تأسیسات آرامکو متهم کرد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند