کدخبر: ۳۱۳۳۹۷ لینک کوتاه

امام جمعه دیر: حوادث اخیر کشور یک جنگ تمام عیار امنیتی بود

امام جمعه بندر دیر گفت: حوادث اخیر که در کشور رخ داد یک جنگ تمام عیار امنیتی بود که دشمن با برنامه‌ریزی و سازماندهی شده عوامل خود را به صحنه آورد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی بعدازظهر امروز به مناسبت هفته بزرگداشت بسیج در جمع طلاب و روحانیون در مدرسه علمیه امام مهدی موعود(عج) با تأکید بر لزوم گسترش فرهنگ بسیجی در جامعه، اظهار داشت: افراد در برخورد با مسؤولیت‌ها به سه دسته مسؤولیت‌پذیر، مسؤولیت‌گریز و مسؤولیت‌ستیز تقسیم می‌شوند که بسیج و بسیجی مسؤولیت‌پذیر است.

امام جمعه بندر دیر اضافه کرد: حوادث اخیر که در کشور رخ داد یک جنگ تمام عیار امنیتی بود که دشمن با برنامه‌ریزی و سازماندهی شده عوامل خود را به صحنه آورد.

وی با اشاره به اینکه بسیج و بسیجی کسی است که در هر عرصه‌ای که به وجودش نیاز باشد وارد می‌شود، گفت: در حوادث اخیر، نیروهای بسیجی، نظامی و امنیتی با روحیه بسیجی در کنار مردم بودند و برای خاموش شدن آتش فتنه تلاش کردند.

اخلاق و معنویت لازمه جامعه امروز

حسینی، اخلاق را لازمه جامعه امروز دانست و عنوان کرد: اگر اخلاق و معنویت به صورت عمیق در نسل جوان نهادینه شود، در مقابل تمام حوادث بیمه می‌شویم. اخلاق و رفتار بسیجی با مردم باید به گونه‌ای باشد که جاذبه ایجاد کند.

وی با اشاره با تبلیغات سؤء دشمن علیه روحانیت، خواستار دفاع طلاب از نظام و انقلاب با تمام توان شد و خاطرنشان کرد: امروز خطر نفوذ، حوزه‌های علمیه را تهدید می‌کند و جریان‌هایی به دنبال ترویج تفکر سکولار و جدایی دین از سیاست هستند.

اهمیت بصیرت دینی و سیاسی

امام جمعه بندر دیر با اعلام اینکه وظیفه حوزه‌های علمیه تقویت بنیه دینی و معنوی جامعه است، تأکید کرد: یک طلبه و روحانی هم باید بصیرت دینی و سیاسی داشته باشد و هم اینکه در جامعه بصیرت‌افزایی کند.

وی با اشاره به اینکه دشمن در اغتشاشات هفته گذشته با هدف ایجاد ناامنی در کشور به میدان آمد، گفت: موضع حکیمانه و شجاعانه مقام معظم رهبری در خصوص مصوبه اخیر سران قوا، در راستای حفظ امنیت و ساختارهای قانونی نظام و وحدت در بین قوا و مردم و احترام به نظرات کارشناسی بود.

حسینی خواستار نهادینه کردن ولایت‌پذیری در جامعه شد و افزود: اگر بتوانیم این را که هرگاه رهبر فرزانه انقلاب در خصوص مسئله‌ای موضع‌گیری کردند ما تسلیم محض باشیم، در جامعه نهادینه کنیم هیچ خطری ما را تهدید نخواهد کرد.

حوزه‌های علمیه نقطه آغاز انقلاب

مدیر حوزه علمیه مهدی موعود(عج) شهرستان دیر نیز با بیان اینکه طلاب و روحانیون همواره در تمامی صحنه‌های نظام حضور فعالی داشته و دارند، گفت: حوزه‌های علمیه نقطه آغاز این انقلاب بزرگ بود و در دفاع مقدس نیز روحانیت بیشترین تعداد شهید را تقدیم نظام اسلامی کرد و بعد از آن نیز در صحنه‌ها برای روشنگری و تبلیغ دین اسلام حضور چشمگیری داشته است.

حجت‌الاسلام ابراهیم بحرانی بیان داشت: در گام دوم انقلاب با امیدواری بیشتر به آینده انقلاب تحت رهبری امام خامنه‌ای رو به جلو حرکت می‌کنیم.

وی با محکوم کردن اغتشاشات اخیر در کشور، ابراز کرد: در حوادث اخیر شاید برخی بی‌تدبیری‌ها در نحوه اجرای مصوبه سهمیه‌بندی بنزین باعث شد که دشمن به صحنه بیاید که با هوشیاری رهبری این توطئه دشمن خنثی شد و مردم نیز از این آزمون پیروز بیرون آمدند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند