کدخبر: ۳۱۴۲۴۵ لینک کوتاه

انعقاد قرارداد نصب ۴۰ آسانسور در ایستگاه‌های مترو

اقتصادنیوز: شهردار تهران گفت: براساس برنامه‌ریزی انجام شده قراردادی از سوی شهرداری تهران برای نصب ۴۰ آسانسور در ایستگاه‌های مترو منعقد شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، پیروز حناچی در حاشیه مراسم گرامیداشت روز جهانی معلولان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: یکی از برنامه‌های شهرداری تهران این است که در درجه اول همه محیط‌های عمومی را برای تردد معلولان مناسب‌سازی کنند. ضمن این که در بخشنامه‌های ابلاغ شده به بخش‌های مختلف به مسئله مناسب‌سازی معابر و اماکن تاکید شده است.

وی در خصوص نصب آسانسور در ایستگاه‌های مترو، خاطر نشان کرد: قرارداد نصب 40 آسانسور در ایستگاه‌های مترو منعقد شده است و علاوه بر آن مناسب‌سازی بوستان‌ها در اولویت کاری شهرداری تهران قرار دارد.

شهردار تهران با اشاره به مناسب‌سازی مجتمع‌های مسکونی برای تردد معلولان، گفت: این مسئله نیز در دستور کار قرار دارد و بنا داریم مجتمع‌های مسکونی با جمعیت بالا را پس از فرایند مناسب‌سازی نسبت به اخذ پایان کار آنها اقدام کنیم.

حناچی در ادامه با اشاره به گلایه برخی از معلولان در ارتباط با سرویس رفت و آمد‌شان و این که شهرداری بیش از سه روز تسهیلات رایگان به آنها نمی‌دهند، بیان کرد: با توجه به شرایط شهرداری بیش از این نمی‌تواند سرویس‌دهی کند، که البته ما نیز قبول داریم این سرویس به اندازه همه معلولان نیست که البته ما یک هدفگذاری را مد نظر قرار داریم که تمامی ایستگاه‌های مترو و اتوبوسرانی‌ ما برای تردد معلولان مناسب‌سازی شوند، تا دیگر نیازی به سرویس‌های ویژه تردد معلولان نداشته باشیم.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند