کدخبر: ۳۱۴۲۴۷ لینک کوتاه

سن ایدز بر اثر رابطه جنسی به ۱۵ سال رسیده

اقتصادنیوز: رییس مرکز تحقیقات ایدز ایران با تاکید بر اینکه نیاز به اطلاع‌رسانی در زمینه ابتلا به اچ‌آی‌وی بسیار جدی است، گفت: این آموزش‌ها به هیچ‌وجه ممنوعیت دینی ندارند، بلکه خط قرمز‌های افرادی که نگرش منفی دارند، مانع اطلاع‌رسانی می‌شود و این خط‌قرمز‌ها به جوانان ما آسیب می‌زنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رکنااستاد بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی تهران و رییس مرکز تحقیقات ایدز ایران با تاکید بر اهمیت اطلاع‌رسانی درباره بیماری اچ‌آی‌وی گفت: در همه دنیا به مردم آموزش جنسی داده می‌شود؛ اینکه رابطه جنسی امن داشته باشند و شرایط رابطه‌های ناامن را بدانند.

این موضوعات باید به کودکان نیز آموزش داده شود، اما در کشور ما تصور می‌شود آموزش رابطه جنسی امن به معنای تشویق به رابطه جنسی است! محرز ضمن بیان اینکه ناآگاهی جنسی از عوامل شیوع اچ‌‌آی‌وی در مناطقی مانند لردگان است که نتایج آن را دیدیم، بیان کرد: کسی نمی‌خواهد به کودکان تماس جنسی را بیاموزد، بلکه باید به آنها بیاموزیم که تماس جنسی مطمئن چیست؟ نه والدین و نه مدارس این موضوعات را برای کودکان باز نمی‌کنند، از همین رو آنها از طریق فضای نت اطلاعات را کسب می‌کنند.

آیا کسی می‌داند که کودکش به کدام سایت رجوع می‌کند و چه اطلاعاتی به او می‌رسد؟ آیا این سایت‌ها کودکان را به بی‌بند و باری جنسی تشویق نمی‌کنند؟ بی‌بند و باری امروز، به ویژه در میان جوانان بسیار شایع است. ما مشاهده می‌کنیم که جوانان ۱۵ تا ۲۰ ساله مبتلا به اچ‌آی‌وی به ما مراجعه می‌کنند.

رییس مرکز تحقیقات ایدز ایران با تاکید بر اینکه نیاز به اطلاع‌رسانی در زمینه ابتلا به اچ‌آی‌وی بسیار جدی است، گفت: این آموزش‌ها به هیچ‌وجه ممنوعیت دینی ندارند، بلکه خط قرمز‌های افرادی که نگرش منفی دارند، مانع اطلاع‌رسانی می‌شود و این خط قرمز‌ها به جوانان ما آسیب‌ می‌زنند. استاد بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی تهران در رابطه با موجودی واکسن آنفلوآنزا در کشور و این پرسش که ‌‌آیا امکان کنترل این بیماری وجود دارد یا خیر، گفت:

اوایل فصل یک سری واکسن وارد شد، اما الان کمبود آن محرز است، زیرا بیمار به ما مراجعه می‌کند و می‌گوید که دارو نداریم، یا می‌گوید پیدا نمی‌شود. محرز همچنین گفت: دولت توان اقتصادی آن را ندارد که همه افراد را به ‌صورت رایگان واکسیناسیون کند.

افراد می‌توانند واکسن را از داروخانه‌ها تهیه و تزریق کنند. در کشورهایی که اوضاع اقتصادی خوبی دارند، همه افراد ۶ ماه به بالا را واکسن می‌زنند اما ما در ایران این امکان را نداریم. برای گروه‌های حساس دولت واکسن تهیه می‌کند و برای باقی افراد توصیه می‌شود که به واکسیناسیون اقدام کنند. واکسیناسیون لازم است، در اهمیت این موضوع باید اشاره کنم که اخیرا جراح ۴۳ ساله قلب ما در بیمارستان امام خمینی(ره) به دلیل آنفلوآنزا فوت کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند