کدخبر: ۳۱۷۳۷۴ لینک کوتاه

مقام وزارت دفاع آمریکا: باید برجام را حفظ می‌کردیم/

اقتصادنیوز؛ مایک مولروی، رئیس بخش خاورمیانه وزارت دفاع آمریکا گفت: «به نظر من، ما باید توافق هسته‌ای را حفظ می‌کردیم و بر سر رفتارهای خصمانه تهران نیز به توافق جدیدی می‌رسیدیم.»

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا؛ «مایک مولروی»، رئیس بخش خاورمیانه وزارت دفاع آمریکا، در پرتنش‌ترین زمان ممکن از سمت خود کناره می‌گیرد. وی با به دست گرفتن این سمت در اکتبر ۲۰۱۷، همان مسیر دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا را برعهده گرفت و بر مسائلی گوناگون از جمله خروج آمریکا از برجام در میانه افزایش تنش‌ها با تهران و همچنین شکست داعش نظارت داشت. 

Image result for Michael Patrick Mulroy

وی طی مصاحبه‌ای به افزایش تنش‌ها با ایران و همچنین عملیات ترکیه در شمال شرقی سوریه اشاره کرد. وی گفت که پاسخ آمریکا به شلیک ایران به یک پهپاد این کشور در تنگه هرمز کافی نبود اما هدف از آن جلوگیری از تشدید تنش‌ها بود. 

با باور وی، در زمینه عملیات موسوم به چشمه صلح، آمریکا باید در موضع خود خود می‌ماند و از آنکارا می‌خواست تا دلیل نیازش به این عملیات نظامی را توضیح دهد. وی گفت: «در عوض، صرفا تسلیم شدیم.»

مولروی در زمینه کارزار فشار حداکثری علیه ایران مدعی شد: «وزارت دفاع آمریکا مخالفت‌هایی با خروج از برجام داشت، چراکه آن‌ را توافقی ارزشمند می‌دانستند. شخصا گمان نمی‌کنم بتوان به توافق خوبی با ایران رسید. این توافق نمی‌توانست فعالیت‌های خصمانه تهران را محدود کند و این نقد بزرگی است که می‌توان به برجام گرفت.»

وی در ادامه مدعی شد: «به نظر من، ما باید توافق هسته‌ای را حفظ می‌کردیم و بر سر رفتارهای خصمانه تهران نیز به توافق جدیدی می‌رسیدیم. اما تصمیم‌ها در این زمینه گرفته شد و دستورها به ما داده شد.» ‌

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند