واکنش دبیرکل ناتو به حمله انتقام‌جویانه ایران

کدخبر: 320225
اقتصادنیوز : دبیرکل ناتو در واکنش به حمله موشکی انتقام‌جویانه ایران علیه پایگاه نظامی آمریکا با درخواست از ایران برای پرهیز از تشدید تنش‌ها گفت: ما همچنان متعهد به آموزش نیروهای خود در عراق هستیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا ،ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود به عملیات انتقام‌جویانه ایران در حمله موشکی به پایگاه آمریکایی عین‌الاسد در عراق واکنش نشان داد.

وی بدون اشاره به نقش آمریکا در تشدید تنش‌ها میان تهران و واشنگتن با به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی از ایران خواست تا از خشونت بیشتر پرهیز کند.

بنابر گزارش خبرگزاری فرانسه، وی در ادامه واکنش جانبدارانه خود گفت که حمله موشکی ایران به آمریکا و نیروهای ائتلاف را محکوم می‌کند.

استولتنبرگ افزود: متحدان به مشورت با یکدیگر ادامه می‌دهند و به وظیفه خود برای آموزش نیروها ادامه خواهیم داد.

در حال حاضر 500 هیئت متعلق به ناتو فعالیت‌های آموزشی خود را در عراق به دلیل افزایش تهدیدات امنیتی به حالت تعلیق درآوردند اما اکنون دبیرکل ناتو گفت که این فعالیت‌ها پس از بهبود اوضاع از سر گرفته خواهد شد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح روز چهارشنبه اعلام کرد: بامداد امروز رزمندگان شجاع نیروی هوافضای سپاه در عملیاتی موفق به نام عملیات شهید سلیمانی با رمز «یا زهرا (س)» با شلیک ده‌ها فروند موشک زمین به زمین، پایگاه هوایی اشغالی ارتش تروریستی و متجاوز آمریکا موسوم به «عین الاسد» را در هم کوبیدند.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به انتقام سخت ایران از تروریست‌های آمریکایی در پایگاه عین الاسد در عراق نوشت: ایران منطبق با بند ۵۱ منشور ملل متحد، اقدامات متناسبی در دفاع از خود انجام داد و پایگاهی را که از آن حمله بزدلانه علیه شهروندان و مقام‌های ارشد ما انجام شده بود هدف قرار داد.

وی تصریح کرد: ما به دنبال تشدید تنش یا جنگ نیستیم، اما از خودمان در برابر هر تهاجمی دفاع می‌کنیم. 

از دست ندهید
بلیط هواپیما