کدخبر: ۳۲۱۴۳۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

چگونگی تشخیص باتری اصلی موبایل از تقلبی

​اقتصاد نیوز:همانطور که گوشی موبایل جزء ضروری زندگی هر فرد به حساب می‌آید، باتری موبایل نیز برای گوشی موبایل، یک جزء ضروری محسوب می‌شود.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تابناک، امروزه با گسترش تکنولوژی، استفاده از تلفن های هوشمند یک امر ضروری است و بسیاری از کارهای روزمره افراد وابسته به تلفن‌های هوشمند است. همانطور که گوشی موبایل جزء ضروری زندگی هر فرد به حساب می‌آید، باتری موبایل نیز برای گوشی موبایل، یک جزء ضروری محسوب می‌شود. در واقع می‌توان گفت که تلفن‌های هوشمند، بدون باتری هیچگونه کارایی ندارند و صرفا یک اسباب بازی شیک محسوب می‌شوند.

چرا باتری گوشی موبایل نیاز به تعویض دارد؟

باتری‌های انواع گوشی‌های موبایل همانند تمامی وسایل دیگر دارای یک عمر مشخص هستند و لازم است در زمان مقرر باتری گوشی موبایل خود را تعویض کرد. البته در بسیاری از موارد استفاده‌های نادرست افراد نیز باعث کاهش عمر باتری می‌شوند و باعث می‌شود تا زودتر از زمان مقرر نسبت به تعویض باتری اقدام کرد.

روش‌های بسیاری برای تشخیص باطری اصلی از باتری تقلبی وجود دارند، اما امکان استفاده از تمامی از آنها برای همه افراد میسر نیست. در ادامه چند روش معرفی شده است که تمامی افراد بتوانند به راحتی باتری اورجینال را از باتری غیر اصل تشخیص دهند.

تاریخ تولید باتری

اولین موردی که در هنگام خرید باتری گوشی باید مورد بررسی قرار داد، تاریخ تولید باتری است که باید مورد بررسی قرار گیرد. حتما دقت داشته باشید که تاریخ روی باتری با تاریخ روی بسته بندی یکی باشد.

بررسی بدنه و شکاف مقوایی باطری گوشی

دومین موردی که باید در هنگام خرید باطری گوشی به آن توجه داشت، بدنه و شکاف‌های مقوایی روی باتری است . باتری‌های اورجینال بوسیله درزگیری گرمایی بسته بندی می‌شوند ولی در مقابل باتری‌های تقلبی، بسته بندی ساده‌ای دارند.

به همین خاطر باتری‌های اورجینال دارای بسته بندی‌های مرتب، منظم و یکنواخت هستند و لبه‌های مقوایی باتری هیچ گونه برآمدگی ندارد. اما باتری‌های تقلبی به خاطر بسته بندی ساده‌ای که دارند، اغلب در شکاف‌های مقوایی روی باتری، برآمدگی‌هایی مشخص است و بسته بندی مقوایی باتری ظاهری یکنواخت و مرتب ندارد.

بررسی فونت نوشته‌‎های روی باتری گوشی موبایل

مورد دیگری که از طریق آن  به سادگی می‌توان به تقلبی بودن و اصل بودن باتری پی برد، فونت نوشته‌های روی باتری است. نوشته‌های روی باتری اصلی، دارای فونت‌های توپر، مشکی رنگ و واضح است ولی نوشته‌های روی باتری تقلبی، چاپی تار، فونتی نازک و بی کیفیت دارد.

بررسی زوایای باتری

یکی از راه‌های دیگر پی بردن به اصل بودن باتری، بررسی زوایای پایینی باتری است. زوایای پایینی در باتری اصلی، دارای ظاهری مناسب، دقیق با لبه‌های کوچک‌تر است که بسیار با کیفیت طراحی شده است. در مقابل زوایای باتری‌های تقلبی دارای لبه‌هایی بزرگتر با ظاهری خشن و بی کیفیت است.

بررسی وزن باتری اصلی و تقلبی

باتری‌های اورجینال به دلیل وجود مواد با کیفیتی که دارد، از باتری‌های تقلبی وزنی سنگین‌تر دارند که به راحتی قابل تشخیص است.

با استفاده از موارد بالا به راحتی می‌توان باتری اصلی را از باتری تقلبی تشخیص داد. اما چند راه ساده دیگر نیز وجود دارد که بتوان با خیالی آسوده‌تر خرید باتری را برای گوشی موبایل خود انجام داد.

از فروشگاه معتبر و تخصصی خرید کنید

اگر به هر دلیلی تصور می‌کنید که امکان تشخیص دادن باتری اصلی از باتری تقلبی دشوار است و ممکن است نتوان باتری اصلی را تشخیص داد، پیشنهاد می‌شود که حتما از فروشگاه معتبر و تخصصی خرید خود را انجام داد.

فروشگاه‌های بسیاری در اینترنت وجود دارند که مشغول فروش انواع محصولات هستند. همیشه سعی کنید خرید خود را از فروشگاهی انجام دهید که بصورت تخصصی روی یک محصول کار کند. طبیعتا زمانی که یک فروشگاه بصورت تخصصی روی باتری موبایل فعالیت داشته باشد، محصولات با کیفیت‌تر و خدمات تعریف شده بهتری را برای ارائه به مشتری خود در اختیار دارد.

گارانتی

طبیعتا مهمترین موضوع برای هر خریدار بعد از کیفیت محصول، گارانتی و پشتیبانی محصول است. همواره سعی کنید خرید خود را از فروشگاه‌هایی انجام دهید که بتوانند محصول خود را پشتیبانی کنند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند