کدخبر: ۳۲۴۴۰۶ لینک کوتاه

امدادرسانی در گردنه الماس همچنان ادامه دارد

اقتصادنیوز :رئیس جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: امدادرسانی با حضور گسترده راهداران و امدادگران در حوزه استحفاظی خلخال ادامه دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس ،  عبدالاحد بابایی در حاشیه بازدید از محورهای مواصلاتی و امداد رسانی در جاده‌های شهرستان خلخال اظهار کرد: امدادرسانی با حضور گسترده راهداران و امدادگران در حوزه استحفاظی خلخال ادامه دارد و امروز در سخت‌ترین شرایط کولاک سرنشینان دو دستگاه مینی بوس از مرگ حتمی نجات یافتند.

وی افزود: امروز امدادگران بیش از 50 نفر از سرنشینان 10 خودروی سواری و 5 خودروی سنگین که به علت ناآشنایی در محور حضور داشتند را نجات دادند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان خلخال بیان کرد: تلاش راهداران در این گردنه در کولاک شدید و برودت هوا از صبح آغاز شده و تاکنون ادامه دارد و متاسفانه شدت کولاک تردد خودروهای سنگین را نیز با مشکل مواجه کرده است.

معروف خسروی، رئیس اداره راهداری و حمل نقل و جاده‌ای شهرستان خلخال نیز گفت: محور خلخال به اسالم باز است و علیرغم تیغه زنی ونمک پاشی  27 کیلومتر این حوزه  همچنان به‌علت کولاک و کاهش دید افقی برای تردد نامناسب است.

وی همراه داشتن زنجیر چرخ را یکی از اصلی‌ترین ملزومات سفر در جاده‌های کوهستانی شهرستان خلخال عنوان کرد و گفت: در ساعات شب به علت یخبندان و لغزنده بودن جاده، رانندگان علاوه بر همراه داشتن تجهیزات زمستانی از تردد و مسافرت‌های غیرضرور اجتناب کنند.

گفتنی است؛ در سطح شهر خلخال نیز امروز بیش از 15 سانتی متر برف بر زمین نشست و موجب تعطیلی مدارس مقاطع ابتدایی، پیش دبستانی و دوره اول متوسطه شد.

در راه‌های روستایی نیز به علت کولاک شدید راه برخی روستاها بسته شد که تلاش راهداران برای بازگشایی این راه‌ها ادامه دارد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند