کدخبر: ۳۲۹۲۵۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
پیش‌بینی نتانیاهو از درصد ابتلای اسرائیلی‌ها به کرونا

پیش‌بینی نتانیاهو از درصد ابتلای اسرائیلی‌ها به کرونا

اقتصادنیوز:نخست‌وزیر اسرائیل با اشاره به اظهارات «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان که گفته بود ۶۰ تا ۷۰ درصد جمعیت این کشور (حدود ۵۰ میلیون نفر) احتمالا به ویروس کرونا مبتلا خواهند شد، همین واقعه را برای اسرائیل نیز محتمل دانست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، به نقل از وبگاه «تایمز اسرائیل»، نتانیاهو در اظهاراتی هراس‌آلود، با شبیه کردن این ویروس به پاندمی آنفلوانزا در سال ۱۹۱۸ - که میلیون‌ها نفر را به کام مرگ کشاند - گفت هیچ کشوری نمی‌تواند از کرونا در امان بماند.

وی با اشاره به اظهارات «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان که گفته بود ۶۰ تا ۷۰ درصد جمعیت این کشور (حدود ۵۰ میلیون نفر) احتمالا به ویروس کرونا مبتلا خواهند شد، همین واقعه را برای فلسطین اشغالی نیز محتمل دانست.

نخست‌وزیر اسرائیل با بیان اینکه نرخ کُشندگی این بیماری در حال حاضر حدود ۴ درصد است، اظهار داشت با در نظر گرفتن این نرخ و ابتلای میلیون‌ها نفر در فلسطین اشغالی، «تعداد بسیار زیادی مرده خواهیم داشت».

نتانیاهو همچنین بعد از عبور تعداد مبتلایان ویروس کرونا در فلسطین اشغالی از مرز صد نفر، دستور تعطیلی مراکز آموزشی به مدت حداقل یک ماه را صادر کرد.

وزارت بهداشت اسرائیل همچنین امروز (جمعه) اعلام کرد با افزایش ۲۶ نفری مبتلایان به کرونا، تعداد کل افراد بیمار به ۱۲۶ نفر رسیده است.

وزارت بهداشت این رژیم همچنین گفت که ۲۵۰۰ نفر از اعضای کادر درمانی به دلیل اینکه در معرض ویروس کرونا قرار گرفته‌اند، قرنطینه شدند که از این میان ۱۰۰۰ نفر پزشک هستند.

بر این اساس، دو نفر از مبتلایان به کرونا در فلسطین اشغالی، کودکان ۱۰ و ۱۱ ساله هستند.

«ایتامار گروتو» معاون وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی چند روز پیش هشدار داده بود احتمال دارد که تعداد مبتلایان به این ویروس در فلسطین اشغالی به ده‌ها هزار نفر برسد.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند