توضیحات خبرگزاری دولت درباره ادعای دریافت هزینه‌های میلیونی از بیماران کرونایی

کدخبر: 331021
اقتصادنیوز:مسوولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پس از ورود کرونا به ایران تلاش کردند تا با روش‌های مختلف مردم را از خطرناک بودن این ویروس آگاه سازند و از افرادی که علایم بیماری را دارند، تقاضا می‌کنند به صورت رایگان به بیمارستان‌ها رجوع کنند اما رسانه های خارجی شایعه دریافت مبلغ میلیونی برای بیماران کرونایی را در فضای مجازی مطرح کردند.

به گزارش اقتصادنیوز، ایرنا، خبرگزاری رسمی دولت در این باره نوشت: در حالی که تمام آحاد جامعه در تلاش برای ریشه کنی بحران کرونا هستند. رسانه های معاند با انتشار شایعاتی در فضای مجازی هراسی به جان مردم می اندازند آنها در تازه ترین فضاسازی ادعا کرده‌اند که بیمارستان‌ها مبالغ بالایی از بیماران کرونایی دریافت می‌کنند این در حالی است که بارها مسولان گفته اند این شایعه که در فضای مجازی پخش شده که از بیماران مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستانها رقم های میلیونی گرفته می شود صحت ندارد.

شایعه: رسانه های معاند با انتشار تصویری از یک صورتحساب بیمارستانی، شایعه دریافت مبلغ ۹ میلیون تومان برای بیماران کرونایی را منتشر کردند.

پاسخ به شایعه: با توجه به اینکه بارها در خصوص هزینه‌های میلیونی بیماران کرونایی در فضای مجازی شایعاتی پخش شد مسولان هر بار این شایعات را تکذیب کردند و برای نمونه قاسم جان بابایی، معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دریافت هزینه های میلیونی از بیماران کرونایی در بیمارستان ها را تکذیب کرد و گفت:این شایعه که در فضای مجازی پخش شده که از بیماران مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستانها رقم های میلیونی گرفته می شود صحت ندارد. ۹۰ درصد هزینه این بیماران را بیمه می پردازد و فقط ۱۰ درصد کل این هزینه به عهده فرد بیمار است و اگر بیماری توان پرداخت این رقم را هم نداشته باشد، به مددکاری بیمارستانها ابلاغ شده که ۱۰درصد سهم بیمار را مددکاری بپردازند و بیماران کم بضاعت رایگان ترخیص می شوند همچنین کیانوش جهانپور سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا در ایران هم گفت: صفر تا صد هزینه های بیمارانی که مبتلا به کرونا هستند را دولت تقبل کرده و از این عزیزان در بیمارستان ها هیچ هزینه ای دریافت نمی‌شود.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از آخرین تحولات بازار سهام پایتخت

    اقتصادنیوز: امروز اول تیر ۱۴۰۰ برای اهالی بورس روز خوشایندی بود، شاخص‌ها رشد کردند و قیمت سهام اغلب نمادهای بازار…

از دست ندهید
بلیط هواپیما