کدخبر: ۳۳۱۸۱۶ لینک کوتاه

رشد ۲۰۰ درصدی فروش اینترنتی در کشور

اقتصاد نیوز:قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در پی شیوع کرونا فروش اینترنتی در کشور ۲۰۰ درصد رشد داشته است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، مدرس خیابانی با اشاره به این که بیماری کرونا همه ابعاد، زندگی مردم ایران و جهان را تحت تاثیر قرار داده است افزود: از این رو باید همه ابعاد اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و امنیتی آن را در هر تصمیم گیری در نظر گرفت.

وی گفت: مرحله اول فاصله گذاری که فاصله گذاری اجتماعی بود با مشارکت و احساس مسئولیت عالی مردم به خوبی انجام شد و در مرحله بعد که فاصله گذاری هوشمند است تلاش می‌کنیم اصنافِ کم خطر به ترتیب و تدریج، فعالیتشان را از 23 فروردین البته با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی شروع کنند.

قائم مقام وزارت صمت با بیان اینکه 18 میلیون نفر بر سفره اصناف، نان می‌خورند افزود: غفلت از ابعاد اقتصادی و امنیتی بیماری کرونا مشکل ساز خواهد بود لذا نگاه جامع الاطراف و ملی و همه جانبه به کرونا هنر ستاد مقابله با کروناست.

وی با بیان این که اصناف پر ریسک و دارای تجمعات و تراکم جمعیتی مثل تالار‌ها و آرایشگاه‌ها و ... همچنان فعالیتشان ممنوع است تاکید کرد: اصناف خود ناظر و مجری دستورالعمل‌ها هستند و باید به سایت وزارت بهداشت مراجعه و تعهدنامه‌ای را در این باره امضا کنند که همه موارد بهداشتی و اجتماعی توصیه شده را مو به مو و دقیق اجرا خواهند کرد.

مدرس خیابانی گفت: باید از فرصت کرونا هم استفاده کنیم از این رو از 23 اسفند طرح فروش اینترنتی را شروع کردیم که بیش از 6 هزار واحد صنفی در آن مشارکت کردند.

وی افزود: در این طرح، فروش اینترنتی 200 درصد رشد داشت و این اتفاق بعد از بحران کرونا هم ادامه خواهد داشت و موجب می‌شود سهم تجارت اینترنتی از اقتصاد، سهم قابل توجهی شود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند