کدخبر: ۳۳۲۳۳۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
نفوذ کرونا به خانه‌‌های سالمندان آمریکا و اروپا

نفوذ کرونا به خانه‌‌های سالمندان آمریکا و اروپا

اقتصادنیوز: گاردین در گزارشی نوشته که خانه‌ های مراقبت از سالمندان در بخش عمده‌ ای از اروپا و آمریکا برای مقابله با ویروس کرونا با چالش مواجه هستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از میزان، نشریه گاردین می‌ نویسد که خانه‌ های مراقبت از سالمندان و افراد کهنسال در بخش عمده‌ای از اروپا و نیز آمریکای شمالی برای مقابله با ویروس کرونا با چالش مواجه هستند و این امر موجب ایجاد اتهاماتی مبنی بر رفتار‌های غیرانسانی با این افراد و درخواست برای تحقیقات سطح بالا در این زمینه شده است.

این گزارش می گوید که داستان‌ های وحشتناکی از خانه‌ های سالمندان که به عنوان یک مکان اصلی شیوع ویروس کرونا به شمار می‌روند شنیده شده است.

آمار جهانی نشان می‌ دهد افرادی با سن ۷۰ سال و بالاتر با خطر بالای بیمار شدن و یا جان باختن بر اثر ابتلا به ویروس کرونا مواجه هستند؛ افرادی با سن ۸۵ سال و بالاتر حتی آسیب پذیرتر در برابر این ویروس هستند.

در ادامه این گزارش به برخی از موارد در این زمینه اشاره شده است؛ ارتش اسپانیا در هنگام اقدامات خود برای ضدعفونی، مواردی از جان باختن و یا رها شدن افراد سالمند را در رختخواب‌ های آنها گزارش داده است؛ تنها یک خانه سالمندان در مادرید ۴ هزار و ۲۶۰ مورد مرگ بر اثر ابتلا به ویروس کرونا را گزارش داده است.

گاردین در ادامه می‌نویسد در فرانسه نیز حدود یک سوم از مرگ و میر‌ها مربوط به ساکنان خانه‌ های مراقبت بوده است.

بر اساس آخرین آمار منتشر شده در روز سه شنبه گذشته، ۳ هزار و ۲۳۷ نفر در خانه‌های مراقبت بر اثر کرونا جان باخته اند.

تنها در پاریس ۱۷۲ مورد فوتی و ۲ هزار و ۳۰۰ مورد ابتلا در خانه‌ های مراقبت گزارش شده است.

بر اساس این گزارش، در یکی از خانه‌ های مراقبت در نزدیکی شهر کن، در فرانسه که به شدت آلوده به ویروس کرونا شده ۳۱ نفر، یعنی یک سوم از کل آمار ساکنان این مرکز از روز ۲۰ مارس به بعد گزارش شده است؛ از مجموع ۵۰ کارگر این مرکز نیز ۱۴ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

این گزارش می افزاید شمار بالای مرگ و میر بر اثر ابتلا به کرونا در مراکز مراقبت موجب درخواست برای تحقیقات پارلمان این کشور در این باره شده است.

۳ هزار و ۸۵۹ نفر در مراکز مراقبت در سراسر این کشور بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته اند؛ بیشترین موارد مرگ در خانه‌ های مراقبت مربوط به منطقه لومباردی در شمال ایتالیا است.

گاردین در بخش دیگری می نویسد در آلمان نیز مواردی از مرگ در مراکز مراقبت گزارش شده است.

در آمریکا نیز یک مرکز مراقبت در کینگز کانتی، بعد از جان باختن ۴۰ نفر به کانون نگرانی از شیوع ویروس کرونا تبدیل شده است؛ در تگزاس که شیوع ویروس کرونا در آن بسیار شدید است مقام های محلی از ارائه هرگونه آمار در این زمینه خودداری کرده اند.

علاوه بر این گزارش، طی رو‌زهای اخیر رسانه‌های انگلیس اعلام کردند که این کشور برای کمتر جلوه دادن آمار مرگ و میر ناشی از کرونا، جان باختن سالمندان را اعلام نکرده و آن را در آمار محاسبه نمی‌کند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند