کدخبر: ۳۳۲۳۵۶ لینک کوتاه

درآمد زایی عجیب از فوتبال کرونایی !

اقتصاد نیوز:در شرایطی که شیوع ویروس کرونا اکثر لیگ های اروپایی را تعطیل کرده است، مسئولان تیم فوتبال دینامو در بلاروس دست به اقدامی خلاقانه زده اند.

به گزارش اقتصاد نیوز ، آنها تشویق نمی کنند؛ آنها حرکت نمی کنند و بیشترشان پیراهن هایی با رنگ های ناهمگون به تن دارند.  این هواداران حتی هنگامی که امکان حضور جسم شان در ورزشگاه وجود ندارد، به نوعی از تیم مورد علاقه خود حمایت می کنند. این مانکن‌ها تصاویر افرادی است که از پیش برای تماشای بازی به صورت آنلاین بلیت خریداری کرده بودند و لباس تیم‌هایی نظیر دورتموند، والنسیا و منچستریونایتد نیز بر تن این مانکن‌ها به چشم می‌خورد.


بلاروس تنها کشور اروپایی به شمار می رود که علی رغم شیوع ویروس کرونا همچنان بازی هایش را با حضور هواداران ادامه می دهد ولی هواداران فوتبال از این موضوع که حضور در استادیوم می تواند برای آنها خطر ساز باشد، آگاه هستند و به همین خاطر روند حضور آنها در ورزشگاه ها رو به کاهش است.

هواداران 10 تیم از 16 تیم حاضر در مسابقات بلاروس این مسابقات را تحریم کرده اند؛ حتی هواداران دیناموبرست و باته بوریسوف. با این حال در شرایطی که هواداران تصمیم به ماندن در خانه گرفته اند، مانکن ها در استادیوم حضور دارند.


این دیدار دو تیم دینامو و شاختیور در نیمه نهایی جام حذفی است که 30 مانکن روی صندلی ها تعبیه شده و قسمت سر آنها نیز مربوط به هوادارانی است که بلیط خریداری کرده بودند اما ترجیح دادند در چنین شرایطی در خانه بمانند.

تعطیلی لیگ های مختلف در فوتبال دنیا سبب شده تا برخی از هواداران به لیگ بلاروس علاقه مند شوند. مدیرورزشی دینامو از مردم خواسته در خانه بمانند و  در مورد حضور مانکن ها گفته است:« این یک ایده خلاقانه است. به این روش هواداران مجازی در هنگام پخش مستقیم بازی ها در استادیوم ها دیده می شوند. ما نمی خواهیم وانمود کنیم که استادیوم های ما پر است و هوادارانی که نمی خواهند به استادیوم بیایند را درک می کنیم. این یک ایده خلاقانه در شرایط موجود است.»

بلیت فروشی آنلاین به این شکل البته برای باشگاه دینامو سودآوری هم داشته و در دیداری که با برتری 2 بر صفر دینامو خاتمه یافت، افرادی از 6 کشور شامل کانادا و آمریکا در میان متقاضیان این بلیت فروشی آنلاین بوده اند.


اینکه ورزشگاه ها در کشور بلاروس باز بمانند، ایده رئیس جمهور این کشور الکساندر لوکاشنکو است که البته رویکردی نادر به ویروس کرونا به شمار می آید. اواعتقادی به اینکه ورزشگاه ها بسته شوند و افراد سر کار نروند ندارد  و معتقد است محیط های عمومی باید باز بمانند و خود او نیز در تاریخ 28 مارچ به یک مسابقه هاکی روی یخ رفته بود.
با تمام این ها شیوع ویروس کرونا تاثیر خود را بر رقابت های فوتبال در بلاروس گذاشته است؛ به عنوان مثال دینامو که کمتر از یک ماه پیش با جمعیتی بیشتر از 5 هزار نفر از میهمان خود پذیرایی کرده، در بازی روز چهارشنبه مقابل هوادارانی بازی کرد که تعدادشان به هزار نفر هم نمی رسید.

نکته جالب دیگر در رابطه با درآمدزایی از طریق مانکن‌ها اما به این موضوع برمی‌گردد که هواداران فوتبال در بلاروس مبلغ ۲۱ پوند( حدود ۴۰۰ هزار تومان) را برای انجام چنین کاری و اینکه تصاویر آنها به صورت نمادین در ورزشگاه ها قرار گرفته شود می پردازند؛ یک درآمدزایی منحصربه‌فرد در دورانی که تماشاگران ترجیح می‌دهند بیشتر در خانه بماند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند