هشدار دومنیک راب؛ هنوز از مرحله اوج کرونا عبور نکرده ایم

کدخبر: 332724
اقتصادنیوز: وزیر خارجه انگلیس با هشدار به شهروندان این کشور درباره ویروس کرونای جدید و تداوم اقدامات اضطراری گفت که هنوز از مرحله اوج کرونا عبور نشده است.

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، وزیر خارجه انگلیس  شامگاه دوشنبه با هشدار به مردم این کشور گفت که هنوز از مرحله اوج کرونا عبور نشده است.

 به نوشته وبگاه شبکه خبری «ال بی سی»، «دومنیک راب» وزیر خارجه انگلیس در نشست مطبوعاتی  در این باره گفت:«ما هنوز از مرحله اوج  همه گیری کرونا عبور نکرده‌ایم. وزیر خارجه انگلیس به مردم این کشور توصیه کرد تا فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.»

وی در این باره گفت: «انتظار نمی رود در برهه کنونی اقداماتی برای تغییر قوانین ویژه صورت گیرد. تا زمانی که خیال دولت از مهار ویروس کرونا راحت نشود، اقدامی صورت نخواهد گرفت.»

راب گفت: «هنوز خیلی زود است در مورد کاهش اقدامات و تغییر توصیه ها صحبت کرد. امیدوارم در آینده زمانی فرا می‌رسد که بتوانیم در مورد تغییر یا کاهش صحبت کنیم اما اکنون در آن مرحله نیستیم.»

این در حالی است که پروفسور «جان اشتون»، مدیر منطقه‌ای سابق بهداشت عمومی انگلیس می‌گوید تعداد افرادی که در این کشور بر اثر کرونا جان خود را از دست می‌دهند، ممکن است دو برابر تعدادی باشد که اعلام عمومی می‌شود.

او دلیل این مسئله را به حساب نیاوردن تعداد افرادی دانست که خارج از بیمارستان‌ها، مثل مکانهای نگهداری از افراد خاص می‌میرند، عنوان کرد. 

به گزارش وبگاه مرجع «ولدومیترز» تاکنون 88621 نفر به طور قطعی در بریتانیا به ویروس کرونای جدید مبتلا شده و 11329 نفر نیز جان باخته‌اند.

از انگلیس خبر می‌رسد که کادر درمانی انگلیس نز در پی کمبود کیسه حمل اجساد در این کشور مجبور شده‌اند از ملحفه استفاده کنند. اتحادیه «جی‌ام‌بی» (صنف عمومی) هشدار داده افرادی که مسئول حمل اجساد هستند با سیلی از جسد در پی افزایش مر‌گ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا مواجه هستند.

 

تیتر یک
  • اندازه شکاف دلار آزاد و سنا نصف اندازه شکاف یورو است

    قیمت متوسط دلار متشکل از هفته دوم تا هفتم سال جدید ۱۴ درصد افت کرد و قیمت یورو متشکل نیز حدود ۱۰ درصد پایین آمد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما