کدخبر: ۳۳۳۳۴۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
توییت شاهزاده خانم سعودی از زندان؛ در حال مرگ هستم+عکس

توییت شاهزاده خانم سعودی از زندان؛ در حال مرگ هستم+عکس

اقتصادنیوز: یک شاهزاده خانم سعودی از شاه و ولی‌عهد این کشور خواست که به خاطر وضعیت وخیم جسمانی خود، مقدمات آزادی وی را فراهم کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس «بسمة بنت سعود آل سعود» شاهزاده سعودی که سال گذشته در عربستان بازداشت شد، خواستار آزادی خود شد.

NszBvNvck66p

بسمه در صفحه شخصی خود در توئیتر به عموی خود «سلمان بن عبدالعزیز آل سعود» شاه سعودی و «محمد بن‌ سلمان» ولی‌عهد این کشور گفت که در حال حاضر در زندان «الحایر» حضور دارد.

وی تأکید کرد که وضعیت سلامتی‌اش بسیار وخیم است و احتمال دارد از دنیا برود؛ زیرا به گفته خود، هیچ مراقبت پزشکی از او صورت نمی‌گیرد.

این شاهزاده سعودی از سلمان و محمد بن سلمان پرسید که آیا از حضور وی در زندان اطلاعی دارند و می‌دانند که دخترش «سهود الشریف» نیز همراه او در زندان است.

توییت شاهزاده توئیت شاهزاده سعودی


بسمه از شاه و ولی‌عهد سعودی خواست که او را آزاد کنند تا بتواند تحت درمان قرار گیرد.

«یحیی عسیری» فعال حقوقی سعودی نیز صحت اظهارات بسمه را تأیید و تأکید کرد، درمان حق، قانونی است و «حقوق بشر باید بر تصفیه حسابهای شخصی، مقدم باشد».

گزارشهای خبری در فوریه ۲۰۱۹ از بازداشت بسمه حکایت داشت. این شاهزاه سعودی، با مقالات خود درباره اوضاع زنان در عربستان و اصلاحات سیاسی مشهور شده بود.

بسمه که در اروپا حضور داشت، سال ۲۰۱۶ با وساطت «محمد بن نایف» ولی‌عهد وقت، به عربستان بازگردانده شد.

این شاهزاده سعودی در سال ۲۰۱۷، ضمن ابراز تعجب از بازداشت دهها شاهزاده سعودی توسط محمد بن سلمان، در اظهاراتی، خواستار توقف جنگ علیه ملت یمن شده بود.

این مطلب برایم مفید است
54 نفر این پست را پسندیده اند