کدخبر: ۳۳۳۳۶۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

معاون کل وزارت بهداشت :

باید به زندگی با کرونا عادت کنیم/ بازگشایی به‌معنی عادی شدن شرایط نیست

اقتصادنیوز؛ ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت با بیان اینکه « بازگشایی با هدف کمک به معیشت فقرا و افراد روزمزد انجام می‌شود و به معنی عادی شدن شرایط نیست»، تصریح کرد: باید به زندگی با ویروس کرونا عادت کنیم. تا دارو و واکسن مناسبی کشف شود.

یه گزارش اقتصادنی ز به نقل از ایلنا؛ ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت درباره شیوع بیماری کرونا در استان فارس گفت: استان فارس یکی از پیشرو ترین و موفقترین استانها در کشور در خصوص کنترل بیماری کرونا بوده است. 

وی ادامه داد: باتوجه به اینکه پیش بینی می کردیم شیوع در این استان متوسط و بالا باشد اما با اقدامات پیشگیرانه انجام شده در این استان میزان شیوع در استان فارس در سطوح کم طبقه بندی می شود. همچنین میزان میزان آزمایشاتی که از افراد به ظاهر طبیعی و افراد مرتبط با بیماران مبتلا شده است، ۱۷۵۰ تست روزانه بوده است همچنین میزان بستری در این استان به حداقل رسیده است. 

معاون کل وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: میزان مرگ ومیر نسبت به جمعیت مبتلا در استان و همچنین  میزان مبتلایان نسبت به سایر استان ها پایین ترین حد است البته در چند روز اخیر افزایش جزیی در این استان دیده شده است.

حریرچی با تاکید براینکه مردم باید سفرها را کاملا محدود کنند، تصریح کرد: تا زمانی که یک ویروس در یک شهر یا کشور وجود دارد مبارزه پایان نیافته است و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و بهداشت فردی تا اطلاع ثانوی ادامه دارد. همچنین بازگشایی به معنی عادی شدن شرایط نیست و با توجه به معیشت فقرا و افراد روزمزد بازگشایی را انجام می دهیم ولی کماکان مناطق پرتراکم مانند دانشگاها  مدارس که ۲۰ میلیون جمعیت دارند باید کاملا کنترل شود.

وی تاکید کرد: باید به زندگی با ویروس کرونا عادت کنیم. تا دارو و واکسن مناسبی کشف شود. همچنین پرهیز از حمل و نقل عمومی تا حد ممکن باید ادامه پیدا کند. 

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند