کدخبر: ۳۳۴۱۴۶ لینک کوتاه

توصیه های مهم دندانپزشکان برای دوران شیوع کرونا

اقتصاد نیوز:در روزهای شیوع کرونا تاکید شده که مردم به جز موارد اورژانسی به دندانپزشکی ها مراجعه نکنند.

به گزارش اقتصاد نیوز، دندانپزشکان برای مدتی که انسان ها در قرنطینه هستند توصیه هایی داشته اند که در ادامه می خوانید:

* دو مدل دهان‌شویه در داروخانه‌ها موجود هستند که یکی دارای الکلی و دیگری بدون الکل است و هر دو محصول برای کاهش عفونت‌ها مفید هستند، اما استفاده مداوم آن‌ها توصیه نمی‌شود. نحوه استفاده هم به این صورت است که محلول دهان‌شویه را به مدت یک دقیقه در دهان خود قرقره کنید و تا نیم ساعت بعدازآن از خوردن و آشامیدن بپرهیزید.

* دم‌کرده گل بابونه هم دقیقاً شستشوی دهان با همین کیفیت را انجام می‌دهد، برای اینکه شستشوی دهانتان را با مواد شیمیایی انجام ندهید، گل بابونه را دم‌کرده و در یخچال بگذرید تا سرد شود و روزی تا 5 مرتبه می‌توانید دهان خود را با این دم‌نوش شستشو دهید.

* محلول شستشو دهنده دیگر که بسیار هم می‌تواند کمک‌کننده باشد آب‌نمک است، که به یک لیوان آب جوشیده خنک شده و یک قاشق چای‌خوری نمک نیاز دارید، از این محلول روزنه 3 بار استفاده کنید فقط یادتان باشد به‌هیچ‌عنوان محلول آب‌نمک را قورت ندهید.

* اگر دندان‌درد یا درد لثه دارید می‌توانید با معده پر از دو نوع مسکن استفاده کنید، ایبوپروفن 400 که اگر به آن حساسیت داشتید استامینوفن کدئین را جایگزین کنید.

* عفونت‌های پیشرفته و تورم صورت برای بهبودی به آنتی‌بیوتیک نیاز دارند، که برای استفاده از آن‌ها تنها زمانی مجاز هستید که مشکلات گوارشی، کلیوی، قلبی و حساسیت درویی نداشته باشید. در این شرایط می‌توانید از آموکسی‌سیلین 500 هر 8 ساعت یک‌بار و چنانچه به این دارو حساسیت دارید از کلنیدامایسین 150 هر 8 ساعت یک‌بار و به مدت یک هفته استفاده کنید.

* استفاده از  coolpack هم برای زمانی که گونه تورم کرده بسیار مفید است، کول‌پک را به‌راحتی می‌توان در منزل تهیه کرد، به این روش که آب را در مشمایی ضخیم که نشتی نداشته باشد، ریخته و در فریزر قرار بدهید تا یخ بزند و هر زمان که احساس کردید گونه‌تان داغ یا متورم شده، از آن استفاده کنید.

* در مورد افرادی که دندانشان می‌شکند یا روکش دندانشان می‌افتد چندان کاری در منزل از دستشان ساخته نیست اما باید غذای نرم‌تر استفاده کرده و نوشیدنی خیلی سرد ننوشند.

* گرما هم عنصر دیگری است که در برخی دردهای عضلات و مفاصل فک کمک‌کننده است، زمانی که مفصل فک گرفتگی دارد و هنگام جویدن غذا مفصل صدا می‌دهد با یک حوله داغ مفصل فک را گرم کنید.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند