کدخبر: ۳۳۶۵۵۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
اعلام آماده‌باش کامل در دماوند

اعلام آماده‌باش کامل در دماوند

اقتصادنیوز:سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند گفت: با توجه به وقوع زلزله ۵.۱ ریشتری و چندین پس لرزه به مرکزیت شهرستان دماوند در روستای زیارت منطقه وادان، هم کنون دماوند در آماده باش کامل است.

به گزارش اقتصادنیوز مهدی حیدری بامداد جمعه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان که در فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: در این جلسه تمامی نهادها و دستگاه های مربوطه همچون خدمات رسان، شهرداران، اورژانس، شبکه بهداشت و دیگر نهادها وظایف و گزارشات خود را ارائه نمودند که این گزارشات جمع بندی شده و تصمیمات جدید اتخاذ شد.

وی ادامه داد: با توجه به گستردگی جغرافیایی شهرستان، نیاز است نقاط بیشتری جهت ایجاد پایگاه های امدادی پیش بینی شود که این مهم به ویژه در مناطق شرقی و جنوبی شهرستان به دلیل مرکزیت زلزله افزایش یافته است.

این مسئول خاطرنشان کرد: همچنین تمامی ماشین آلات و امکانات شهرداری ها و دهیارای ها در آماده باش کامل قرار گرفته و به صورت پراکنده در مناطق مختلف شهرستان مستقر شده اند.

سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند ادامه داد: امکاناتی که در پایگاه منطقه چناران هلال احمر شهرستان دماوند وجود دارد، بخشی از آن به مناطق شرقی شهرستان به ویژه شهر آبسرد انتقال یافت تا بتوانیم در صورت نیاز امداد رسانی را به نحو مطلوب انجام دهیم.

حیدری با اشاره به حضور مردم در خیابان ها و بوستان های سطح شهرستان نیز بیان داشت: هم اکنون شبکه بهداشت، هلال احمر، شهرداران و نیروهای بسیج در کنار مردم قرار دارند و مقرر شده امکانات بهداشتی همچون ماسک و مواد ضدعفونی کننده در اختیار شهروندان قرار گیرد.

وی همچنین تاکید کرد: تمامی مدارس و بوستان های شهرستان باز بوده و مردم می تواند از محوطه آن برای استقرار موقت استفاده کنند که البته رعایت نکات بهداشتی نیز ضروری است.

این مسئول با بیان اینکه تاکنون یک مورد فوتی و شش مورد مصدوم در شهرستان گزارش شده است، گفت: سه مورد آن سرپایی مداوا و سه مورد دیگر به بیمارستان منتقل شدند.

سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند همچنین از یک مورد ریزش کوه در منطقه آبعلی اشاره کرد و گفت: با تلاش نیروهای شهرداری و راهداری بلافاصله توسط ماشین آلات جمع آوری و مسیر تردد باز شد.

آماده باش ۱۲ تیم هلال احمر در مناطق مختلف دماوند

سعید طاهری، رئیس جمعیت هلال‌احمر دماوند نیز اظهار داشت: هم اکنون دو تیم امدادی در آبعلی، دو تیم در جابان و هشت تیم به طور آماده باش در مرکز هلال احمر دماوند حضور دارند و تاکنون گزارشی از خسارت در مناطق وقوع زلزله نداشتیم.
وی با بیان اینکه یک اکیپ به سرعت به سوی آبسرد حرکت کرده و در این شهر مستقر شده‌اند، افزود: تمامی استان‌های معین تهران نیز به حالت آماده باش درآمدند و لازم است، مردم طی ۴۸ ساعت آینده هوشیار باشند و از سوی دیگر به شایعات توجه نکنند.

به گزارش ایرنا؛ حوالی ساعت یک بامداد زلزله ای به بزرگی ۵.۱ ریشتر تهران و شهرهای اطراف را لرزاند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند