کدخبر: ۳۳۶۵۹۰ لینک کوتاه

آسیب زلزله به یکی از کاخ‌های معروف تهران

اقتصادنیوز؛ محمد حسن طالبیان، معاون وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از آسیب جزیی برخی از دیوار کاخ صاحب‌قرانیه نیاوران خبر داد و افزود: منتظر الام نظر کارشناسان درباره دیگر موزه‌های تهران پس از زلزله امروز تهران هستیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ محمد حسن طالبیان عصر جمعه گفت: تا این لحظه بر اساس گزارش‌های رسیده تنها دیوارهای کاخ صاحب قرانیه نیاوران دچار ترک شدند که البته باید کارشناسان اظهار نظرهای بیشتری کنند تا میزان خسارات ناشی از زلزله به بناهای تاریخی تهران مشخص شود.

وی افزود: البته هنوز خبری از خسارات ناشی از زلزله از موزه‌هایی که در آن پلمب است گزارش نشده و ما همچنان منتظر گزارش‌های نهایی از سوی کارشناسان هستیم.

کاخ صاحب‌قرانیه نیاوران آسیب دید

پیش از این مدیران مجموعه‌های کاخ گلستان و موزه ملی ایران خبر مبنی بر سلامت‌ این کاخ ها اعلام کردند.

***

گفتنی است زمین لرزه‌ای در ساعت ۴۸ دقیقه بامداد روز جمعه به بزرگی ۵.۱ در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر)، در عمق ۷ کیلومتری زمین در حوالی دماوند به وقوع پیوست که شدت آن در کلانشهر تهران کاملا احساس شد.

کاخ صاحبقرانیه به دستور ناصرالدین‌شاه قاجار بنیان شد. بعدها با فقدان سلسله قاجار و براندازی آن توسط پهلوی اول، این مکان محل به عنوان دفتر کار پهلوی دوم مورد استفاده قرار گرفت.

مجموعه قهوه تلخ به کارگردانی مهران مدیری، سریال تلویزیونی میرزا کوچک‌خان و فیلم‌های سینمایی شازده احتجاب، سلطان صاحب‌قران، دلشدگان و کمال‌الملک در این کاخ فیلم برداری شده‌اند.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند