کدخبر: ۳۳۷۰۲۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

اخبار ضدونقیض از شلیک اشتباه به ناوچه خودی توسط ناو ارتش

اقتصادنیوز: برخی منابع غیر رسمی مدعی شده‌اند که در جریان رزمایش نیروی دریایی ارتش در دریای عمان یک ناوچه مورد هدف قرار گرفته و منجر به شهادت جمعی از ملوانان نیروی دریایی ارتش شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از جماران؛ برخی منابع غیر رسمی مدعی شده‌اند که در جریان رزمایش نیروی دریایی ارتش در دریای عمان یک ناوچه مورد هدف قرار گرفته و منجر به شهادت جمعی از ملوانان نیروی دریایی ارتش شده است.

همچنین تابناک نوشت: بر اساس گزارش های تایید نشده، پیش از ظهر روز گذشته (یکشنبه، ۲۱ اردیبهشت ۹۹) مانوری دریایی توسط کشورمان در دریای عمان برگزار شده که به وقوع خطایی مرگبار منجر شده است.

 

آن گونه که خبر می رسد، ‌در بخشی از این مانور که در نزدیکی بندر جاسک و با حضور برخی یگان های دریایی کشورمان برگزار می شده، ناوچه کنارک به اشتباه مورد هدف شلیک موشک قرار می گیرد و رویدادی فاجعه بار رقم می خورد.

بر اساس این گزارش های تایید نشده، جمعی از خدمه این ناوچه به شهادت نایل آمده و برخی مفقود شده اند. همچنین برخی گزارش ها حکایت از غرق شدن ناوچه کنارک دارد که زمان زیادی نبوده که به خدمت پایگاه دریایی کشورمان در بندر کنارک  در جنوب استان سیستان و بلوچستان درآمده بود.

این در حالی است که در شبکه های اجتماعی روایت های مختلفی از وقوع این حادثه هولناک، نقش ناو جماران در این رویداد و تعداد شهدا و مصدومان این واقعه منتشر می شود. اخباری که باید منتظر واکنش رسمی مقامات کشورمان به آنه بود.

اخبار تکمیلی متعاقبا منتشر می شود…

ناوچه موشک انداز "کنارک"

کنارک ناوچه موشک انداز کلاس هندیجان با کد ۱۴۰۳ است که از سال ۱۹۸۸ در خدمت میباشد. 

این ناوچه در آخرین به روز رسانی خود در مهرماه ۱۳۹۷ مجدد به نیروی دریایی ارتش پیوست. ناوچه های کلاس هندیجان به دو لانچر دو تایی موشک نور تجهیز شده اند. از قابلیت و توانایی کلاس هندیجان میتوان به مین ریزی و حمل آب با ظرفیت ۴۰ تن و پذیرش بار تا سقف ۴۰ تن بر روی عرشه اشاره کرد.

شناورهای کلاس "هندیجان" دارای ۴۷ متر طول و ۸.۵ متر عرض و آبخور ۲.۹ متری دارند. این شناورها ساخت هلند و کارخانه کشتی سازی damen هستند.

این مطلب برایم مفید است
362 نفر این پست را پسندیده اند