کدخبر: ۳۳۸۱۸۵ لینک کوتاه

انتقاد سخنگوی شورای امنیت ملی دولت اوباما از وزیرخارجه دولت ترامپ؛

ند پرایس: نتیجه سیاست‌های ضدایرانی پمپئو «شکست محض» بوده‌است

اقتصادنیوز؛ ند پرایس، سخنگوی پیشین شورای امنیت ملی آمریکا نتیجه طرح‌های وزیرخارجه این کشور علیه ایران را «شکست محض» خواند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «ند پرایس» سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در دولت پیشین، مواضع و  طرح‌های «مایک پامپئو» وزیر خارجه این کشور در قبال ایران را «شکست محض» توصیف کرد.

پرایس که سابقه عضویت در سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) را نیز در کارنامه خود دارد، در پیامی توئیتری در این باره نوشت: «طرح‌های او (پامپئو) از ایران و کره شمالی گرفته تا دیگر جاها، شکست محض بوده است».

وی همچنین به اخراج بازرس «استیو لینیک» بازرس کل وزارت خارجه آمریکا، که گفته می‌شود به توصیه پامپئو بوده، واکنش نشان داد.

پرایس که دستیار ویژه رئیس‌جمهور سابق آمریکا بود، در واکنش به این برکناری، گفت: «پامپئو به تغییر مسیر ایالات متحده به سمت انزوای جهانی تاثیر داشته است».


ند پرایس (نفر اول از راست تصویر)

این اظهارنظر در حالی صورت گرفته که مایک پامپئو از زمان آغاز به کار در مقام وزیر خارجه همواره حامی مواضع ضد ایرانی دونالد ترامپ بوده و از اقدامات غیرقانونی او در خروج غیرقانونی از توافق برجام، نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل و بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران حمایت و این سیاست‌ها را تشویق کرده است.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند