کدخبر: ۳۳۸۳۷۳ لینک کوتاه

اظهارات پمپئو علیه شرکت هواپیمایی ماهان

وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای طبق عادت مرسوم به تکرار تبلیغات علیه یک شرکت هواپیمایی ایران پرداخته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، «مایک پامپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای به ادامه تبلیغات علیه یک شرکت هواپیمایی ایرانی پرداخته و چین را به دلیل همکاری با آن تهدید کرده است. 

وزیر خارجه آمریکا در بیانیه‌ای به مناسبت اقدام خزانه‌داری کشورش در قرار دادن یک شرکت چینی در فهرست تحریم به دلیل همکاری با شرکت هواپیمایی ماهان نوشت: «جمهوری خلق چین یکی از معدود کشورهایی است که از ماهان‌ایر استقبال می‌کند.»

پمپئو در ادامه ضمن متهم کردن این شرکت هواپیمایی به ارسال سلاح برای گروه‌های مرتبط با ایران در سراسر دنیا به چین هشدار داده همکاری با این شرکت «تبعات خواهد داشت».

او سپس گفته که امروز دولت آمریکا شرکت  Shanghai Saint Logistics Limited را به دلیل فعالیت به عنوان نمایندگی فروش شرکت ماهان در فهرست تحریم‌ها قرار داده است.

وزیر خارجه آمریکا علاوه بر این مدعی شده ایران برای انتقال طلا از ونزوئلا از هواپیماهای این شرکت استفاده کرده است. 

دولت آمریکا در راستای سیاست فشار علیه ایران شرکت ماهان‌ایر را به دلیل آنچه به ادعای این کشور ارتباط با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خوانده شده در فهرست تحرم‌ها قرار داده است.

دولت آمریکا کشورهای اروپایی را هم برای قطع همکاری با ماهان تحت فشار قرار داده است.در ماه‌های گذشته اسپانیا و ایتالیا دو کشوری بوده‌اند که به دلیل فشارهای آمریکا گفته‌اند پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان را لغو می‌کنند.

پامپئو در بخش پایانی بیانیه‌اش در روز سه‌شنبه از اقدام کشورهایی که به فشارهای آمریکا تن داده‌اند تقدیر کرد. او نوشت: «ایالات متحده خرسند است که ظرف دو سال گذشته دولت‌ها و شرکت‌ها در سراسر اروپا، خاورمیانه و آسیا در اقدامی خردمندانه روابط خود با ماهان‌ایر را قطع کرده‌اند.»

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند