کدخبر: ۳۴۲۴۷۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ازدواج همجنسگرایان در این کشور قانونی شد

مجلس نمایندگان سوئیس پنجشنبه با تصویب پیش نویس قانونی موافقت کردد که براساس آن زوج‌های همجنس می توانند رسما ازدواج کنند. این قانون همچنین به زوج‌های لزبین امکان دسترسی به بانک های اسپرم را برای بچه دار شدن می‌دهد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از یورونیوز، همه گروه های پارلمانی حاضر در مجلس نمایندگان به جز حزب راستگرای «مردم» موافقت خود را برای قانون «ازدواج برای همه» اعلام کردند.

حزب دموکراتیک مسیحی، نماینده سیاسی جریان راست میانه سوئیس هم حمایت خود را مشروط به عدم اعطای اسپرم به زوج های لزبین دانست، اما نهایتا این شرط آنها هم رای نیاورد و پارلمان اعطای اسپرم به زنان همجنسگرا را مشروعیت بخشید.

این مصوبه برای تبدیل شدن به یک قانون لازم الاجرا باید به تصویب شورای فدرال، متشکل از نمایندگان کانتون‌ها برسد.

وزیر امور دادگستری سوئیس اعلام کرد از تصویب این قانن خوشحال است و به رسانه ها گفت: «شورای فدرال هم از این قانون که این رفتار نابرابر را از بین خواهد برد، استقبال می کند.»

این لایحه علاوه بر ازدواج برای همه و دسترسی به اهدای اسپرم برای زوج های لزبین ، امکان طبیعی سازی همسر و فرزندآوری مشترک را فراهم می کند.

زوج های همجنس در حال حاضر نمی توانند در سوئیس ازدواج کنند، اما می تواند زندگی مشترک داشته باشند و این موضوع را شهرداری‌ها به رسمیت می شناسند.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند