انتقاد تند سناتور رامنی به دونالد ترامپ

رئیس‌جمهور دچارفسادبی‌سابقه وتاریخی شده است!

کدخبر: 349013
اقتصادنیوز: میت رامنی، دونالد ترامپ را به «فساد تاریخی» متهم کرد.

 

«فساد تاریخی بی ‌سابقه»: یک رئیس جمهور حکم کسی را تغییر می ‌دهد!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از جماران، «میت رامنی» سناتور جمهوری ‌خواه و منتقد جدی سیاست‌ های دونالد ترامپ اعلام کرد معاف کردن «راجر استون» از مجازات زندان نشانه فساد بی ‌سابقه و تاریخی یک رئیس‌ جمهور آمریکا است.  

 

او در حساب کاربری توئیتری خود نوشت: «فساد تاریخی بی ‌سابقه: یک رئیس جمهور آمریکا حکم کسی را تغییر می ‌دهد که توسط هیئت منصفه محکوم به دروغگویی برای محافظت از آن رئیس جمهور شده است.» 

جمهوری خواهان عمدتا در این مورد سکوت کرده اند اما رامنی - تنها جمهوری خواهی در سنا که در جریان محاکمه استیضاح رای به محکومیت ترامپ داد - اکنون رئیس جمهور آمریکا را با شدیدترین عبارات محکوم کرده است.

دونالد ترامپ روز جمعه مشاور سابق و دوست خود که به دلیل درگیر شدن در ماجرای روسیه به 40 هفته زندان محکوم شده بود، را از مجازات معاف دانست.  

استون که فردی نه چندان خوشنام در محافل سیاسی در آمریکا است به دلیل اعمال نفوذ در شاهدان و دروغ گفتن به کنگره مجرم شناخته شده بود.  

سناتور دموکرات «الیزابت وارن» نیز در واکنش به این تصمیم ترامپ، او را تهدیدی برای دموکراسی امنیت ملی آمریکا خواند و سناتورهای جمهوری خواه را متهم کرد با حمایت از او اجازه می‌ دهند ترامپ همچنان «دموکراسی در آمریکا را فاسد کند». 

«رابرت مولر» بازرس سابق تحقیقات مربوط به مداخله روسیه در انتخابات آمریکا هم گفت که علیرغم لغو حکم زندان راجر استون، او همچنان مجرمی است که در یک دادگاه محکوم شده. استون به دلیل ارتکاب جرایم فدرال محاکمه و محکوم شد. اینکه او در برابر قانون مجرم شناخته شد منصفانه بود.

«بیل روسو» سخنگوی بایدن هم گفت که ترامپ شرم نمی کند و فقط باید او را در صندوق رای متوقف کرد.

او گفت: «رئیس جمهور بار دیگر از قدرتش سوءاستفاده کرده، و با اعلام تصمیم لغو مجازات در ساعات آخر جمعه امیدوار بوده یک بار دیگر از زیر ذره بین رفتن تصمیمی بپرهیزد که بار دیگر عرف و ارزش های ما را تباه می کند، ارزش هایی که کشور ما را به چراغی راهنما برای باقی جهان بدل می کند.»

«آدام شیف» رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان که دموکرات است، گفت: «ترامپ با لغو این حکم روشن می کند که دو نظام عدالت در آمریکا هست: یکی برای دوستان مجرم او و دیگری برای باقی مردم.»

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما