کدخبر: ۳۵۰۲۸۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

قرارداد میلیونی برای خرید پهپادهای تهاجمی

​اقتصاد نیوز:وزارت دفاع انگلیس از عقد قراردادی به ارزش ۶۵ میلیون پوند برای خرید ۱۶پهپاد تهاجمی کنترل از راه دور به نام پروتکتور آر جی ام کی وان خبر داده است که جایگزین پهپادهای قدیمی می‌شوند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرگزاری مهر ، پهپادهای جدید مورد استفاده در نیروی هوایی ارتش انگلیس ساخت آمریکا هستند. مهم‌ترین پهپادهایی که در حال حاضر در اختیار ارتش انگلیس هستند، ۱۰ MQ-۹ Reaper نام دارند و در ارتفاع متوسط پرواز کرده و از راه دور قابل کنترل هستند.

قرارداد ۶۵ میلیون پوندی ارتش انگلیس برای خرید پهپادهای تهاجمی

پهپادهای پروتکتور جدید که می‌توانند تا ۴۰ ساعت در هوا پرواز کنند، مجهز به سیستم‌های ضدیخ و محافظت از تابش نور شدید هستند و لذا می‌توانند حتی در گرما و سرمای زیاد نیز به فعالیت خود ادامه دهند.

پهپادهای مذکور همچنین مجهز به نسل جدید تسلیحات دقیق و سبک مانند موشک‌های انگلیسی بریم استون و بمب‌های لیزری هدایت شونده Paveway IV هستند.

قرار است بعد از انجام آزمایش‌ها و بررسی‌های لازم اولین پهپاد پروتکتور در سال ۲۰۲۱ تحویل ارتش انگلیس شود و روند تحویل بقیه پهپادها نیز تا سال ۲۰۲۴ تکمیل می‌شود. این پهپادها مجهز به امکاناتی برای جمع آوری اطلاعات و جاسوسی نیز خواهند بود.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند