کاخ سفید احتمال حمله به بندر بیروت را رد نمی‌کند

کدخبر: 354248
اقتصاد نیوز : آمریکایی‌ها برای تشویش افکار عمومی جهان در قبال انفجارهای بیروت، بازی جدیدی را آغاز کرده‌اند و عامدانه تناقض‌گویی می‌کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، رئیس کارکنان کاخ سفید به رغم عقب‌نشینی ترامپ از اظهارات اولیه‌اش، بر فرضیه تعمدی بودن آتش‌سوزی بندر بیروت پافشاری می‌کند.

آمریکایی‌ها برای تشویش افکار عمومی جهان در قبال انفجارهای بیروت، بازی جدیدی را آغاز کرده‌اند و عامدانه تناقض‌گویی می‌کنند.

در همین راستا، «مارک میدوز» رئیس کارکنان کاخ سفید در گفتگو با کاخ سفید، ترجیح داد به طور ضمنی موضع‌گیری اولیه دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا، مبنی بر اینکه وقایع بند بیروت نتیجه یک حمله بوده است را تائید کند.

وی در این باره مدعی شد: موضوع را ارزیابی می‌کنیم. گزارش اولیه حاکی از آن است که انفجاری رخ داده اما هنوز نمی‌توانیم احتمال اینکه حمله‌ای در کار بوده را رد کنیم.

میدوز همچنین افزود: امیدواریم که انفجار بیروت صرفاً یک حادثه تاسفبار و نه اقدامی تروریستی باشد اما ما همچنان منتظر تمام اطلاعات در این خصوص هستیم.

این در حالی است که همزمان، ترامپ در واکنش به انتقادهایی که از وی شده بود، از موضع اولیه خود یک گام عقب‌نشینی کرده و می‌گوید در حال حاضر هیچکس نمی‌تواند مشخص کند که این انفجار نتیجه یک حمله بوده است.

وی قبلاً با لحنی که بیشتر رنگ و بوی اطمینان داشت؛ مدعی شده بود: این [انفجار] به نوعی یک بمب بود. من با شماری از بهترین ژنرال‌های ارتش آمریکا دیدار کرده‌ام و به نظر می‌رسد که آنها نیز همین طور احساس می‌کنند. از نظر آنان که بهتر از من می‌دانند، این یک حمله بود.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما